مدیرعامل شرکت کارگشای برتر قرن (نوبت آنلاین) از راه اندازی سامانه نوبت‌دهی آنلاین در مطب ها و بیمارستان های استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، سید خدارحم هاشمی باباحیدری در جمع اصحاب رسانه گفت:  مطب ها و بیمارستان های استان اصفهان به سامانه نوبت دهی آنلاین تجهیز می شوند.

وی افزود: در راستای تحقق و رسیدن به سند چشم‌انداز بیست ساله ایران تصمیم به راه اندازی دولت الکترونیک  گرفته شده است.

هاشمی بیان داشت: بر اساس قوانین برنامه چهارم و پنجم توسعه، وزارت بهداشت موظف به اجرای پرونده الکترونیک سلامت برای همه افراد جامعه شده است.

مدیرعامل شرکت کارگشای برتر قرن (نوبت آنلاین) گفت: پرونده الکترونیک سلامت مجموعه اطلاعات مرتبط با سلامت شهروندان قبل از تولد (اطلاعات جنینی) تا پس از مرگ است که به طور مداوم و با گذشت زمان به شکل الکترونیک ذخیره می‌شود و بدون محدودیت زمانی و یا مکانی در دسترس افراد مجاز مانند پزشک معالج قرار می‌گیرد.

وی در خصوص مزایای پرونده سلامت الکترونیک افزود: نوبت دهی آنلاین اینترنتی، صرفه‌جویی در زمان اخذ نوبت، تسریع انجام خدمات بهداشتی و درمانی، جلوگیری از مراجعات تکراری، صرفه‌جویی در زمان بیماران و پرسنل درمانی وپزشکی، نظم در کارها، صرفه‌جویی مالی و حل بخشی از معضل ترافیک و آلودگی هوا از مزایای پرونده سلامت الکترونیکی است.

هاشمی تصریح کرد: شرکت کارگشای برتر قرن با نام تجاری نوبت آنلاین توانسته گامی قوی در جهت کسب‌وکارهای نوین در فضای مجازی و تجارت الکترونیک  گامی قوی در فضای مجازی بردارد.

نشست خبری شرکت کارگشای قرن

وی ادامه داد: تلاش ما بر این است تا با یک هم‌افزایی مثبت در جهت خدمت‌ به جامعه پزشکی و بیماران از دغدغه‌های آنها بکاهیم و از زمانبر بودن فرآیند نوبت‌دهی بکاهیم.

مدیرعامل شرکت کارگشای برتر قرن (نوبت آنلاین) گفت: دراین سامانه نوبت دهی آنلاین این قابلیت وجود دارد که در مطب‌ها، بیمارستان‌ها و بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی بدون تجمع بی‌مورد بیماران و همراهانشان نوبت ارائه شود.

وی افزود: سامانه نوبت آنلاین برای دیگر صنوف وابسته پزشکی از جمله آزمایشگاه‌ها، فیزیوتراپی‌ها، آندوسکوپی، سونوگرافی و غیره هم  کاربرد دارد و این صنوف می‌توانند از این سامانه استفاده کنند و ویژگی‌های بارز تجهیزات و خدمات مرکز خود را در معرض عموم قرار دهند بدون اینکه هزینه‌ای برای تبلیغات بپردازند.

هاشمی با اشاره به تسهیل فرآیند انتخاب پزشک توسط بیمار، بیان کرد: بیمار هنگام اخذ نوبت می‌تواند هزینه مطب یا مرکزی را که می‌خواهد به آن مراجعه کند را در سامانه نوبت آنلاین مشاهده کند.

مدیرعامل شرکت کارگشای برتر قرن (نوبت آنلاین) گفت: پروژه نوبت دهی آنلاین به صورت پایلوت از استان اصفهان در حال اجراست و این سامانه در دیگر استان‌های کشور هم به زودی اجرایی می شود.