نمایشگاه روز ملی گل از 25 خرداد به مدت یک هفته در باغ گل های اصفهان برپا می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: نمایشگاه روز ملی گل از 25 خرداد به مدت یک هفته در باغ گل های اصفهان با همکاری اتحادیه گل و گیاه و شرکت های تعاونی گل برپا می شود.

  فروغ مرتضایی نژاد اظهار کرد: شهرداری اصفهان از 25 خردادماه به مناسبت این روز با همکاری اتحادیه گل و گیاه و نیز شرکت های تعاونی تولیدکننده گل در اصفهان، اقدام به برگزاری نمایشگاه گل و گیاه در محل باغ گل ها خواهد کرد. 

وی ادامه داد: امسال شعار «بیا تا مدتی با گل نشینیم» برای این مناسبت انتخاب شده است.

مرتضایی نژاد افزود: علاوه بر آموزش به شهروندان که هر روز عصر ساعت 6 همزمان با برگزاری نمایشگاه گل و گیاه در روز ملی گل در باغ گل های اصفهان ارائه می شود، برنامه های شاد فرهنگی با حضور هنرمندان اصفهانی و نورافشانی نیز در این روز برای شهروندان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه از ساعت 15 تا 22 برگزار خواهد شد، ادامه داد: نمایشگاه گل و گیاه اصفهان از 25 خرداد به مدت یک هفته در گلخانه 700 متری کروی شکل باغ گل ها برگزار می شود. در این نمایشگاه 16 شرکت تعاونی و تولیدکننده گل و گیاه حضور دارند. 

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان افزود: افتتاحیه این نمایشگاه 24 خردادماه با هماهنگی خانه کودک اصفهان برگزار می شود و با ساخت گل های کاغذی همراه خواهد بود.   

مرتضایی نژاد با اشاره به اینکه سیاست ما در سازمان پارک ها تداوم صرفه جویی و آموزش کاشت گیاهان و گل های مقاوم به کم آبی است، گفت: هرچند با وجود بارش های اخیر سفره های آب زیرزمینی و چاه ها وضعیت بهتری نسبت به سال گذشته دارد اما تنها 17 درصد افزایش آب در چاه های سطح شهر اصفهان داشتیم. 

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه حتی اگر همه منابع زیرزمینی هم سیراب شود، بنای ما بر صرفه جویی است، اظهار کرد: در این راستا برنامه ما برای روز گل در اصفهان ترویج و آموزش اصلاح الگوی کشت با محوریت جایگزینی چمن های مقاوم به کم آبی و کاشت گل های دائمی به جای فصلی و همچنین کاشت درختچه های مقاوم به همه شهروندان اصفهانی است.