مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان از برگزاری طرح ضیافت الهی با بیش از 100 سفره افطاری در استان کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حجت الاسلام مصطفی نوروزی پیش از ظهر امروز شنبه در گفتگو با خبرنگاران رسانه ها  اظهار داشت: از اول ماه مبارک رمضان و همزمان با آغاز طرح ضیافت الهی در استان کردستان بیش از 100 سفره افطاری از محل نیات واقفان در مساجد، امامزاده ها و بقاع متبرکه استان کردستان دایر و چهار و 500 نفر نیازمند اطعام شدند.

وی افزود: سفره های افطاری اوقاف و امور خیریه کردستان رمضان امسال در هفت امامزاده و بقعه متبرکه در شهرستان های سنندج، قروه و بیجار و 11 مسجد دارای موقوفه استان بر پا شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان همچنین با اشاره به برپایی خیمه های معرفت در جوار امزادگان درطول ماه مبارک، اضافه کرد: غرفه های دایر شده در قالب این خیمه‌ها هر روز میزبان زائران بودند و در مجموع چهار هزار نفر بازدید کننده داشتند.

وی یادآور شد: در طول ماه مبارک رمضان همچنین هر روز 6 ساعت کلاس کرسی تفسیر با دعوت از مفسرقران کریم در بقاع متبرکه و امامزادگان برگزار شد و در مجموع 9 هزار نفر از این کلاس‌ها بهره مند شدند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: از اول تا پایان ماه مبارک رمضان و در قالب طرح ضیافت الهی بیش از چهار هزار و 500 نفر از نیازمندان استان مهمان سفره های افطاری امامزادگان و بقاع متبرکه استان شدند.

حجت الاسلام نوروزی با اشاره به اینکه برگزاری پنج محفل ترتیل خوانی و جز خوانی قرآن از دیگر برنامه‌های طرح ضیافت الهی بود، گفت: هر روز به صورت میانگین یک هزار و 500 نفر در این محافل حضور پیدا کردند.

وی اعزام 11 نفر مبلغ به مناطق محروم شهرستان های قروه و بیجار را از دیگر برنامه‌ها اعلام کرد و یادآورشد: مبلغان اعزامی در این ایام با حضور در مساجد و امامزاده ها به بیان فیوضات و برکات این ماه مبارک پرداختند.