فرماندار و رئیس شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان جاسک گفت: تا کنون هیچ گونه خسارتی به مزارع و باغات در سطح شهرستان وارد نشده است

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمد رادمهر در خصوص مبارزه با ملخ‌های صحرایی در شهرستان جاسک بیان داشت: ریزش ملخ صحرایی در نیمه دوم اسفند سال گذشته در منطقه جمکی بخش لیردف شروع شد و پس از دریافت  گزارشات مردمی توسط کارشناسان مدیریت مبارزه شیمیایی علیه این آفت در سطح ۱۰۰ هکتار شروع شد.

وی خاطرنشان کرد: مناطق آلوده جمکی، اسکانی کوچ، زبر، کیایی، میرین گوری،  هشدان، بحل،  تل،  کهوتی، گزدان، جاسک کهنه، کوییک، صدا و سیما و خیرآباد است.

فرماندار و رئیس شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان جاسک سطح کل ردیابی را ۱۳۳ هزار و ۵۰۰ هکتار دانست و عنوان کرد: از این میزان ده هزار هکتار آلوده که ٨ هزار و ٥٠٠ هکتار مبارزه صورت گرفته و پانزده درصد دیگر در حال مبارزه است.

وی با تأکید بر اینکه در این مدت توسط کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی عملیات مبارزه با ملخ ها انجام شده است و با برنامه ریزی که صورت گرفته است بزودی منطقه پاک سازی می شود، خاطرنشان کرد: در این طرح اداراتی از قبیل منابع طبیعی، دامپزشکی، بنیاد مسکن،  راهداری،  محیط زیست، آموزش و پرورش، هلال احمر، شبکه بهداشت،  اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی، مخابرات، آب و فاضلاب شهری و روستایی، امور آب شهرداری جاسک، بنیاد مسکن با جهاد کشاورزی همکاری داشته اند.

فرماندار شهرستان جاسک تصریح کرد: عملیات مبارزه بصورت شبانه روزی توسط نیروهای مدیریت جهاد کشاورزی با همکاری اعضای ستاد مدیریت بحران  بدون وقفه  در حال انجام است.

 وی در پایان گفت: تاکنون هیچ گونه خسارتی به  مزارع و باغات شهرستان وارد نشده و نخواهد شد و تاکنون بیش از ۹۰ درصد مبارزه با  عملیات سمپاشی به وسیله سمپاش خودرویی  انجام شده است.