معاون امور مالی و اقتصادی شهرداری بندرعباس گفت: در اجرای بند 27 ماده 55 قانون شهرداری‌ها و بر اساس بخشنامه اداره‌کل پست استان هرمزگان، پروژه پلاک‌های کد پستی ده رقمی املاک و اماکن شهر بندرعباس اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  محمد رستمی از آغاز فرایند برداشت اطلاعات اماکن شهر جهت ساخت و نصب پلاک‌های کد پستی خبر داد.

 

وی در تشریح این خبر گفت: در اجرای بند 27 ماده 55 قانون شهرداری‌ها و بر اساس بخشنامه اداره‌کل پست استان هرمزگان، پروژه پلاک‌های کدپستی 10 رقمی املاک و اماکن شهر بندرعباس اجرا می‌شود.

 

معاون مالی و اقتصادی شهرداری بندرعباس افزود: این طرح با توجه به اهمیت ویژه کد پستی برای ارائه هرچه بهتر خدمات اجتماعی و انجام سریع سرویس‌های پستی به اجرا در خواهد آمد.

رستمی بیان کرد: بر اساس قرارداد منعقد شده با یک شرکت پیمانکار، این پروژه از نیمه دوم  خرداد ماه سال ۹۸ وارد مرحله اجرا می‌شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: قرار است در سال جاری اماکن شهری مناطق یک، دو و سه  شهرداری فهرست برداری و پلاک کدپستی به همراه پلاک شهرداری براساس استانداردهای موجود بروز رسانی شوند.

وی گفت: پلاک‌های تهیه شده طی یک پروسه شش ماهه درب منازل و املاک شهروندان نصب خواهد شد.

رستمی اضافه کرد: کدهای پستی و پلاک‌های شهرداری به عنوان یکی از ضروری‌ترین اجزای مبلمان شهری است که پس از اجرا بر اساس استانداردهای موجود، می‌تواند باعث رفع مشکل آدرس‌دهی شهروندان شود.

رستمی تصریح کرد: با توجه به اینکه کاهش مدت زمان توزیع مرسولات پستی، قبوض خدماتی و غیره یکی از مهمترین دغدغه‌های مردم بوده و اطلاعات کدپستی در تحقق این هدف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، طرح الصاق کدپستی در شهر بندرعباس به عنوان پیش‌زمینه حرکت به این مهم انجام می‌شود.

رستمی در پایان افزود: این پروژه از زیر مجموعه فعالیت‌های تدوین شده ذیل پروژه ملی مدیریت نشانی مکان محور(Gnaf) است.