رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از انجام 975 مورد بازرسی از بازار استان کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، فرزاد سردارزاده امروز شنبه با بیان این موضوع، اظهار داشت: 975 مورد بازرسی در ارتباط با مبارزه و مقابله با عرضه کالای قاچاق در بازار کردستان در ماه های فروردین و اردیبهشت امسال انجام شده که این بازرسی ها منجر به تشکیل 36 پرونده به ارزش بیش از سه میلیارد و 226 میلیون ریال شده است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اضافه کرد: سیگار، لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی و لوازم خانگی بیشترین کالای قاچاق کشف شده در بازار استان کردستان در این مدت بوده است.

سردارزاده با اشاره به اینکه میزان کشفیات کالای قاچاق در بازار استان در این 2 ماه نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته کاهش پیدا کرده است، افزود: در مجموع 19 هزار و 467 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی استان در این مدت انجام شد.

وی با اعلام اینکه 962 تخلف در این بازرسی ها احراز شد، تاکید کرد: ارزش ریالی پرونده های تشکیل شده هم 10 میلیارد و 928 میلیون و 980 هزار و 714 ریال بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 77 درصد افزایش داشته است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: 402 مورد گشت مشترک با حضور تعزیرات حکومتی و دانشگاه علوم پزشکی هم در این 2 ماه انجام شد که در این حوزه هم 57 پرونده به ارزش 3 میلیارد و 296 میلیون ریال تشکیل شد.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: سه میلیارد و 226  میلیون ریال کالای قاچاق از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت (2 ماه) از سطح بازار این استان کشف شد.