امام جمعه موقت سنندج درخطبه های نماز جمعه گفت: نشانه قبولی طاعات و عبادات را در ماه رمضان ایجاد سه خصلت در وجود انسان ایمان دار دانست و افزود: اولین خصلت توبه خالص و عدم بازگشت به گناهان گذشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، ماموستا سیداحسن حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع سنندج برگزار شد، اظهار داشت: مسلمان واقعی بعد از ماه رمضان و ادای فریضه روزه، باید در برابر وسوسه های شیطان قاطع بوده و مرتکب گناه نشود تا مورد رحمت الهی قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از خطبه ها نشانه قبولی طاعات و عبادات را در ماه رمضان ایجاد سه خصلت در وجود انسان ایمان دار دانست و افزود: اولین خصلت توبه خالص و عدم بازگشت به گناهان گذشته است.

امام جمعه موقت سنندج یادآور شد: کاهش آسیب های اجتماعی و جلوگیری از افزایش منکرات، نیازمند همت و توجه اقشار مختلف مردم به فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

ماموستا حسینی خصلت دوم ایجاد شده در وجود انسان مسلمان بعد از ماه رمضان را داشتن گذشت نسبت به همنوع خود اعلام کرد و گفت: انسان مومن ضمن گذشت از دیگران باید نسبت به فریضه امر به معروف و نهی از منکر نیز احساس مسئولیت کرده و در این راه کوتاهی نکند.

وی اضافه کرد: ایجاد حس نوعدوستی و ادامه خیرات و خدمت به فقرا و نیازمندان نشانه سوم پذیرش طاعات و عبادات انسان مسلمان بعد از یک ماه روزه داری است چرا که چنین افرادی با تقوا بوده و به دنبال جلب رضای پروردگار هستند.

ماموستا حسینی با بیان اینکه خداوند نیکوکاران و انسان های متقی را دوست دارد، اظهار داشت: طبق فرموده پیامبر (ص) کسانی که ماه رمضان و 6 روز از ماه شوال را روزه بگیرند گویی تمام سال را روزه بوده اند.

امام جمعه موقت سنندج از افزایش برخی منکرات در جامعه انتقاد کرد و گفت: همه باید احساس مسئولیت کرده و در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه محکم تر عمل کنند.