امام جمعه اصفهان گفت: اصفهانی‌ها در زمینه کمک به آزادی زندانیان در ماه مبارک رمضان افتخار آفرینی کردند و در جایگاه نخست کشور قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد امروز در خطبه‌های نماز عید فطر اظهار داشت: امسال درماه مبارک رمضان مردم اصفهان  زمینه آزادی 1240 نفر زندانی جرایم غیر عمد را با هزینه ای بالغ برهزار و 200 میلیارد ریال فراهم کردند.

وی گفت: در روایات آمده است که اگر بنده خدا می‌دانست چه برکاتی در ماه مبارک رمضان است از خداوند می‌خواست که این ماه یک سال به طول انجامد.

امام جمعه اصفهان گفت: از رسول خدا (ص) پرسیدند چرا نماز عید فطر خوانده می‌شود و حضرت رسول (ص) در پاسخ فرمودند نماز عید فطر برای شکر نعمت رمضان است که خداوند به بندگانش اعطا کرده است.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد تمایل بیشتر انسان به انجام کارهای خیر در ماه رمضان را از برکات این ماه برشمرد و بیان داشت: در روایات در ارتباط با کمک به نیازمندان و مستمندان در ماه مبارک رمضان تاکید بسیار شده است.

وی همچنین با گرامیداشت سالگرد رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی اظهارداشت: شهدا یکی از نعمت‌های این انقلاب بودند و درست طی کردن این راه بسیار سخت است وجوانان بسیاری در راه اسلام وانقلاب به شهادت رسیدند.

امام جمعه اصفهان گفت: خداوند در آیه 65 سوره نساء به خود قسم می‌خورد و خطاب به حضرت رسول (ص) می‌فرماید مسلمانی که حرف تو را به جان نخرد مومن نیست، این آیه به تسلیم محض به رهبری دینی اشاره می‌کند و مرتبط با اصل ولایت فقیه است.