نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: حرکت انقلابی امام خمینی (ره) دنیا را تکان داد و تاریخ را دگرگون کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در خطبه های نماز عید فطر در سنندج افزود: در فتنه 88 آمریکا و برخی کشورهای اروپایی خوشحالی کردند و علنا اعلام می کنند می خواهند ایران آشوب شود اما در عمل آسمان، دریا و زمین ما از امن ترین کشورها است.

شاهرودی ادامه داد: زمانی که امام مبارزه علیه رژیم پهلوی و استعمارگران را آغاز کرد جهان به سمت کفر پیش می رفت و شرق و غرب با دین مبارزه می کردند اما ایشان آمد و این مسیر را تغییر دادند.

وی با اشاره به جایگاه مهم رهبری ایران در منطقه اظهار داشت: از رهبری برخورداریم که همه قدرتهای جهان در مقابل ایشان زانو می زنند و سخنرانی های ایشان از همه رسانه های جهان منعکس می شود.

شاهرودی ادامه داد: ‌30 سال رهبری مقتدرانه داشته ایم و ایشان امروز گام دوم انقلاب را ترسیم می کنند  و سیاستمداران آمریکایی از ایران می ترسند و همیشه می گویند قصد تجاوز و حمله به ایران ندارند و بر پایه همین رهبری مقتدرانه زمانی که آمریکایی ها ناو جنگی خود را به سمت ایران حرکت دادند مردم ما توجهی به آن نکردند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه رژیم پهلوی دست نشانده آمریکا بود گفت: قبل از انقلاب شرایط حکومت به شکلی بود که اگر اربابان آمریکایی به شاه اعلام می کردند فردی مسئول کشوری نباشد آن شخص باید می رفت اما امروز وقتی می گویند اما امروز وقتی می گویند بشار اسد یا مادورو روسای جمهور سوریه و ونزوئلا نباشد با آن مخالفت می شود و در عمل نمی توانند توطئه های خود را اجرا کنند.

وی با اشاره به استفاده از فرصت های موجود اظهار داشت: با روحیه انقلابی و مقاومت توانستیم به این نقطه برسیدیم و هرگاه بر ما سختی آمد به نفع مان تمام شد، و با شروع جنگ توانستیم به خودکفایی نظامی برسیم  وبا وجود تحریم ها توانایی ما بیشتر شد بطوریکه  97  درصد از دارو های مصرفی را امروز خود تولید می کنیم.

وی ادامه داد: جنگ عمده ما در عرصه اقتصاد است، با این وجود سیاست های خصمانه آمریکا به شکست انجامیده است و باید تولید را در جهات مختلف رونق دهیم. این با مدیریت جهادی اتفاق می افتد

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکیید بر اتحاد مسلمانان تقوا پیشه کردن گفت : هر دستی بخواهد وحدت را از بین ببرد دست دشمن است و اگر تقوای الهی را پیشه خود و حدود الهی را حفظ کنیم و خداوند را ناظر بر اعمالمان بدانیم خداوند هم رحمت خود را شامل ما می کند.

وی افزود: مهمترین سفارش انبیا و اوصیا و کسانی که در راه خدا قدم برداشتند عمل به تقوا بوده است و با انجام دادن واجبات و ترک محرمات امکان تقوا پیشه کردن فراهم می شود.

شاهرودی ادامه داد: رمضان ماه تمرین تقوا است و بدین منظور در قرآن آمده که روزه را واجب کردیم برای اینکه شاید به تقوا برسید.