استاندار مازندران گفت: وزیر راه و شهرسازی جهت تسریع در پروژه های در دست اقدام این وزارتخانه در سطح استان مازندران دستور ویژه داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، احمد حسین زادگان اظهار داشت:در خصوص پروژه واریانت راه دسترسی به فرودگاه ساری در راستای نصب سامانه کمک ناوبری ILS گفت: جهت تکمیل این پروژه 50 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که تنها 15 میلیارد ریال آن از محل اعتبارات استانی قابل تامین است.

وی با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی نگاه مساعدی به پروژه های استان دارد، تصریح کرد: ایشان دستورات لازم را جهت تخصیص مابقی بودجه مورد نیاز این پروژه جهت ارتقای فرودگاه ساری صادر کرد این پروژه هر چه زودتر خاتمه یابد.

استاندار مازندران به فرسایشی شدن پروژه چهارخطه کردن محور ساری_تاکام نیز اشاره کرد و اظهار داشت: این پروژه در دو بخش 13 و هشت کیلومتر توسط دو پیمانکار در حال اجرا می باشد که به دلیل عدم تخصیص منابع مورد نیاز بعد از سالها هنوز به پایان نرسیده است.

به گفته وی وضعیت فعلی پروژه باعث افزایش تصادفات و معضلات اجتماعی شده و وزیر  راه و شهرسازی نیز جهت تامین بودجه 1500 میلیارد ریالی این پروژه دستورات ویژه ای صادر کرده است تا هر چه زودتر شاهد بهره برداری از این طرح ملی باشیم.

استاندار مازندران به تسریع در تکمیل 2.5 کیلومتر از 15 کیلومتر محدوده مرزن آباد به دزدبن و تعیین پیمانکار 12.5  کیلومتر باقی مانده با اعتبار 700 میلیارد ریال را اشاره کرد و اظهار داشت:  وزیر راه و شهرسازی نسبت به تکمیل این پروژه و طرح تعریض محور مرزن آباد_کلاردشت_عباس آباد جهت رفع مشکلات ترافیکی منطقه بخصوص در ایام تعطیلات حساسیت ویژه ای دارند و دستورات خوبی با مشخص نمودن محل اعتبار صادر کرد.

استاندار مازندران به درخواست اعتبار 80 میلیارد ریال از منابع ملی جهت عملیات تعریض و چهارخطه شدن باقی ماندن محور بابلسر _بهنمیر اشاره کرد و اظهار داشت: از سال 81 تاکنون برای این پروژه 55 میلیارد ریال هزینه شده اما اجرای این پروژه نیز طولانی شده و نارضایتی مردم را فراهم آورده است،بنا شده که تکمیل این پروژه توسط پیمانکار وزارت دفاع اجرایی شود.

حسین زادگان به تاکید وزیر راه و شهرسازی نسبت به تکمیل پروژه چهار بانده محور سوادکوه اشاره کرد و گفت: حدود 10 سال از اجرای این پروژه می گذرد و پس از سیل های اخیر نیز وضعیت در برخی نقاط این محور آسیب پذیرتر شده است که امیدواریم با دستور مناسبی وزیر راه داد، شاهد اتمام این پروژه مهم باشیم.