استاندار کردستان در جلسه ستاد مدیریت بحران کلیه دستگاه های ذیربط در امر پیشگیری آز آتش سوزی جنگل ها ومراتع را موظف به همکاری کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهمن مرادنیا امروز دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کردستان با اشاره به اینکه امسال بارندگی های خوبی در استان داشتیم و به تبع آن پوشش گیاهی خوبی در مراتع وجود دارد، اظهار داشت: انتظار می رود در سال جاری هر دستگاه متولی بخشی از استان برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی باشد.

وی اضافه کرد: در این راستا تمام دستگاه های متولی باید امکانات خود را در راستای منطقه حوزه کاری بکار بگیرند تا در سریعترین زمان ممکن نسبت به خاموش کردن آتش اقدام شود.

مرادنیا افزود: همه دستگاه ها موظف به همکاری جدی در خصوص پیشگیری از آتش سوزی با محوریت منابع طبیعی و آبخیزداری استان هستند و در این راستا 10 میلیارد ریال به عنوان تنخواه به اداره کل منابع طبیعی اختصاص داده شده تا تجهیزات مورد نیاز را خریداری کنند.

استاندار کردستان گفت: برای مقابله با آتش سوزی جنگل ها و مراتع تنها منابع طبیعی مسئولیت ندارد بلکه این کار نیازمند بسیج عمومی و مشارکت و همکاری تمام دستگاه های اجرایی است.