سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: جمعیت هلال احمر استان با 13 پایگاه و 280 نفر/روز در تعطیلات خرداد آماده خدمت به مردم است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهزاد نواختی مقدم افزود: جمعیت هلال احمر به مانند تمام روزهای سال آماده خدمت به مردم است اما در تعطیلات چهار روز آینده که مسافرت ها بیشتر می شود، آمادگی بیش از پیش برای ارائه خدمات به هموطنان دارد.

وی با اشاره به اینکه 12 پایگاه امداد و نجات بین شهری ثابت و یک پایگاه امداد و نجات کوهستان در این تعطیلات به مردم خدمت رسانی می کنند، تصریح کرد: این پایگاه ها به صورت 24 ساعته آماده خدمت به مردم هستند.

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: این پایگاه ها با 13 دستگاه خودروی آمبولانس، 13 دستگاه ست نجات و 280 نفر/ روز نیروی عملیاتی در محورهای مواصلاتی استان حضور خواهند داشت تا در صورت نیاز به یاری مردم بشتابند.

نواختی مقدم با بیان اینکه در صورت نیاز آماده افزایش تیم های امدادی هستیم، افزود: تیم واکنش سریع و تیم آنست هم در مرکز استان مستقر بوده و در صورت نیاز آماده اجرای عملیات های مرتبط هستند.

وی با اشاره به اینکه انتظار می رود هموطنان با رعایت توصیه های ایمنی سفر امنی داشته باشند، اضافه کرد: هموطنان در صورت نیاز می توانند با شماره 112 ندای امداد که رایگان بوده و حتی بدون سیمکارت هم امکان استفاده وجود دارد، تماس گرفته و از جمعیت هلال احمر یاری بطلبند.

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: هموطنان نباید با تعدی از مسائل ایمنی، زندگی خود و دیگران را به خطر بیندازند.

وی ابراز امیدواری کرد: مردم برای ارتقای نشاط خود و خانواده هایشان از رفتارهای پرخطر در زمان رانندگی پرهیز کرده و سفرهای خاطره انگیزی برای خود و دیگران ایجاد کنند.