رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان اظهار داشت: مراسمات سالگرد ارتحال امام راحل (ره) در سراسر کردستان برگزار می گردد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، نورعلی خزاعی ظهر امروز در گفت‌و‌گو با رسانه های کردستان در سنندج اظهار کرد: مراسم ارتحال امام راحل با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره امام شهیدان و شهدای گرانقدر قیام 15 خرداد برگزار می‌شود و شامل برنامه‌هایی از جمله برگزاری محافل قرآنی، مداحی و روضه‌خوانی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه برپایی ایستگاه صلواتی هنگام افطار نیز به همین مناسبت در استان انجام می‌گیرد، افزود: در 24 مکان هیئتی ایستگاه‌های صلواتی به همت شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان استان برپا می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: 15 خرداد روزی است که به جرات می‌توان گفت امام خمینی(ره) با دمیدن روح خودباوری و نفی از خودبیگانگی، زمینه‌های بازگشت به خویشتن را در میان آحاد مردم بالاخص روشنفکران جامعه فراهم ساخت.

رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان اعلام کرد: قیام پانزده خرداد نشات گرفته از سخنان گهربار امام خمینی(ره) در سیزدهم خرداد سال 1342 بود و مبدا نهضت انقلاب اسلامی ایران به شمار می‌آید.

خزاعی اعلام کرد: کشتاری که در پانزدهم خرداد ماه به وقوع پیوست، علیرغم به ناحق ریخته شدن خون عزیزان انقلابی، ماندگاری راه مبارزه در برابر ظلم و ستم را به تصویر کشید و جرقه‌ای برای به آتش کشاندن رژیم مستبد شاهنشاهی بود.

وی با اشاره به اینکه شخصیت بی‌نظیر امام خمینی(ره) نه تنها با عنوان سیاستمداری شاخص در ایران و اقصی نقاط جهان، بلکه به عنوان عالمی دینی و خداشناس مطرح بو، یادآور شد: امام رهبری مردمی و ساده زیست بود که مظهر مبارزه با اسارت و بردگی به شمار می‌رفت و تا پای جان زیر بار استعمار نرفت.

مسوول دبیرخانه اجرای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی شورای مراکزی هیئات مذهبی کشور اضافه کرد: پس از گذشت 30 سال از ارتحال این عالم ربانی یاد و خاطره ایشان همچنان در قلوب مردم زنده و پاینده است و جوانان و سایر اقشار با الهام از ایشان بالاخص در کتاب "وصیت‌نامه سیاسی الهی" به استمرار راه ایشان می‌پردازند.

خزاعی اعلام کرد: در سراسر مهین اسلامی به پاس تمامی خدمات معنوی و ارزشمند امام راحل به ملت ایران، خود را موظف می‌دانیم در خصوص برپایی مراسمات ارتحال امام راحل(ره) تمامی تلاش وهمت خود را به کار گرفته تا در محافل قرآنی و مراسم و برنامه‌های روزهای پایانی ماه مبارک رمضان، در روز رحلت و قیام 15 خرداد به تبیین هرچه بیشتر آرمان‌های امام و انقلاب بپردازند.