معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: توسعه محورهای مواصلاتی و ایمنی جاده ها اولویت پروژه های عمرانی این استان است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، مسعود امامی یگانه امروز در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها با تاکید بر ضرورت ایمن‌سازی محورهای مواصلاتی و کاهش خسارت‌ها اظهار داشت: در تمامی پروژه‌های عمرانی،  راه در اولویت برنامه‌های ما است‌.

وی افزود: در دنیا مدیریت راه با تجهیزات بوده و حضور نیروی انسانی به واسطه آن کاهش می‌یابد که لازم است در استان اردبیل نیز مشکلات ایمنی راه‌ها با اکیپ‌های کارشناسی بررسی شده و با رفع آن بتوانیم ایمنی جاده‌ها را ارتقا دهیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل با تاکید بر ضرورت بررسی کارشناسی نقاط پرخطر، بریدگی‌های غیرایمن، روشنایی محورها و ضرورت‌های نگهداری راه گفت: به دلیل اهمیت ایمنی راه آماده پیگیری اعتبارات درخواستی هستیم.

امامی یگانه خواستار بررسی کارشناسی جانمایی مجتمع‌های رفاهی بین راهی شد و اظهار کرد: نباید به بهانه اشتغال زایی مجتمع ها در مناطق غیرایمن احداث شوند و ایمنی مسافر از هر عامل دیگری اولویت دارد.

وی با ذکر مثالی به تصادفات جاده‌ای اردبیل-مغان اشاره و بیان کرد: تصادفات در این محور دغدغه جدی است و لازم است تمامی متولیان ساخت و توسعه و نگهداری راه با جدیت جهت کاهش تصادفات تلاش کنند و در صورتی که این مهم مشکل اعتباری داشته باشد، پیگیری خواهیم کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل خواستار خدمت رسانی بهینه در تعطیلات عید فطر شد و افزود: لازم است تمامی نهادهای متولی در محورهای مواصلاتی مستقر بوده و با ایمن سازی کمترین میزان خسارت را داشته باشیم.