دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با اشاره به جمع‌آوری ۱۶۰۰ قوطی شیر خشک تقلبی از سطح داروخانه‌های شهر روانسر، گفت: ضابطین دستگاه قضایی در تلاش برای دستگیری عوامل این پرونده هستند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دادستان کرمانشاه در خصوص پیگیری دستگاه قضا در خصوص پرونده ۱۶۰۰ قوطی شیر خشک تقلبی، اظهار کرد: در چند روز اخیر تعدادی از شهروندان روانسری با مراجعه به دادسرای عمومی و انقلاب روانسر نسبت به عرضه شیر خشک‌های تقلبی در سطح داروخانه‌های روانسر طرح شکایت کردند.

محمدحسین صادقی از ورود فوری ضابطین دستگاه قضایی به این پرونده خبر داد و تصریح کرد: بنا بر اظهارات شاکیان پرونده، این افراد پس از خرید شیر خشک از داروخانه‌های سطح شهر متوجه شده‌اند شیر خشک‌هایی که از چند برند معروف به آنان فروخته‌شده تقلبی بوده و احتمالاً حاوی آرد گندم است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه تأکید کرد: پس از وصول این گزارش‌های، دستگاه قضایی شهرستان بلافاصله به‌منظور بررسی ابعاد، شناسایی و تعقیب مرتکبین وارد عمل شد.

وی خاطرنشان کرد: با تشکیل پرونده قضایی، ضابطین دستگاه قضایی و شبکه بهداشت شهرستان تمامی شیر خشک‌های مشکوک که بالغ‌بر ۱۶۰۰ قوطی بود را از سطح داروخانه‌ها جمع‌آوری کرده و جهت آزمایش و بررسی‌های کارشناسی در اختیار معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قراردادند.

صادقی تأکید کرد: بر اساس تحقیقات گسترده‌ای که ضابطین دستگاه قضایی در خصوص این پرونده داشتند و نیز گردآوری مستندات و اظهارنظر متولیان داروخانه‌ها، اشخاصی فعلاً با هویت نامعلوم به‌صورت منسجم و سازمان‌یافته در سطح این داروخانه‌ها با توسل به ترفند و حیله و فریب کارکنان داروخانه‌ها در پوشش خریدار در فرصت مناسب مبادرت به جایگزین کردن شیر خشک‌های تقلبی با محصولات اصلی کرده‌اند.

وی بابیان اینکه این افراد فعالیت خود را علاوه بر شهرستان روانسر در سایر شهرستان‌های استان نیز گسترش داده‌اند، یادآور شد: با توجه به حساسیت موضوع و ازآنجایی‌که نوزادان و اطفال شیرخوار در معرض مستقیم تهدیدات و خطرات جسمی ناشی از مصرف این قبیل فرآورده‌های خوراکی تقلبی و غیرقابل‌مصرف قرار دارند، دستورات لازم به معاونت غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی داده‌شده است.

وی تأکید کرد: همچنین دستگاه قضایی با همکاری سایر مراجع ذی‌ربط تا تکمیل تحقیقات مقدماتی و شناسایی مرتکبین بررسی موضوع را به‌صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.