معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان گفت: امسال نیز بیشترین شرکت کننده مربوط به گروه علوم تجربی با تعداد 13 هزار و 855 نفر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، مهدی نامدار در گفتگو با رسانه های کردستان اظهار داشت: امسال حدود 24 هزار داوطلب شرکت کننده کنکور 98 در کردستان است که به ترتیب  یک هزار و 800 داوطلب در گروه آزمایشی علوم ریاضی، 13 هزار و 855 داوطلب در گروه علوم تجربی و چهار هزار و 200 داوطلب نیز گروه علوم انسانی هستند.

وی با بیان اینکه امسال نیز بیشترین شرکت کننده مربوط به گروه علوم تجربی است، گفت: یک هزار و 66 داوطلب نیز در گروه آزمایشی هنر و سه هزار و 56 نفر در گروه آزمایشی زبان های خارجه با هم به رقابت می پردازند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: کنکور سال 98 با 2 آزمون جداگانه (دو مجموعه سوال) شامل یک مجموعه برای دانش آموزان نظام قدیم و یک مجموعه سوال نیز برای دانش آموزان نظام جدید (3.3.6) برگزار می شود.

وی افزود: داوطلبان با توجه به اینکه دانش آموخته نظام قدیم یا نظام جدید آموزشی هستند باید در آزمون مربوط به نظام آموزشی که در آن دانش آموخته شده‌اند، شرکت کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان گفت: در کنکور سراسری 98 حدود 24 هزار داوطلب کردستانی در پنج گروه آزمایشی با هم به رقابت می پردازند.

نامدار با بیان اینکه آزمون همزمان با سراسر کشور در روزهای 13 و 14 تیرماه در پنج گروه آزمایشی برگزار می شود، افزود: کارت ورود به جلسه نیز از یک هفته قبل از برگزاری آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قابل دریافت خواهد بود.