معاون امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: از بازاریان درخواست داریم که حاشیه سود را کم و خدمات بیشتری با چاشنی انصاف بیشتر که خصیصه بارز مردم کردستان است تقویت و به مردم خدمات‌رسانی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حسین فیروزی امروز در جریان بازدید میدانی از بازار سنندج اظهار داشت: یکی از مهمترین فاکتورهایی که بایستی به آن توجه نمود،تامین مواد و کالاهای مورد نیاز و اساسی در بازاراست.

معاون امور اقتصادی استاندار کردستان افزود: ساز و کار تنظیم بازار توسط ارگان‌های دولتی و به کمک بخش خصوصی در استان در حال انجام است.

وی افزود: موضوع مهم دیگری که باید به آن بیشتر پرداخته شود نظارت بر چگونگی عرضه کالاهایی است که برای مردم جزو کالاهای اساسی به حساب می‌آیند.

معاون امور اقتصادی استاندار کردستان در ادامه خاطرنشان کرد: هدف امروز ما از بازدید میدانی بازار شهر سنندج نظارت بر چگونگی کیفیت و قیمت است.

وی ادامه داد: مهمتر از نظارت دستگاه‌های دولتی، نظارتی است که توسط خود مردم و به اصطلاح نظارت بازار بر بازار صورت می‌گیرد و این امر مستلزم توجه بیشتر است.

فیروزی در ادامه تصریح کرد: از تمامی بازاریان و مردم تقاضا داریم که خودشان با شماره 124 برای اطلاع رسانی به سازمان مربوطه برای ایجاد ثبات در بازار و نظارت بر آن در ارتباط باشند و اگر شاهد تخلفی بودند به این شماره تماس بگیرند تا در اسرع وقت پیگیری شود.

معاون امور اقتصادی استاندار کردستان بیان کرد: از بازاریان درخواست داریم که حاشیه سود را کم و خدمات بیشتری با چاشنی انصاف بیشتر که خصیصه بارز مردم کردستان است تقویت و به مردم خدمات‌رسانی کنند.

وی به موضوع مهم نظارت اتحادیه‌ها برای برگرداندن ثبات به بازار گریزی زد و اظهار کرد: کالاهای اساسی که به عنوان تنظیم بازار در استان عرضه می‌شوند نسبت به سایر نقاط کشور قیمت‌گذاری بیشتری نمی‌شوند.

فیروزی ادامه داد: بار روانی ایجاد شده‌ای که کردستان گران‌ترین استان کشور است را تایید نمی‌کنیم زیرا بیشتر از منفعت آن برای اقتصاد استان ضرر دارد البته منکر انحراف از معیار هم در استان نیستیم.

وی افزود: اگر این ذهنیت وجود داشته باشد که کالاهای استان نسبت به دیگر استان‌های کشور با قیمت بیشتر عرضه می‌شود باعث برون‌رفت سرمایه در استان و ضربه به اقتصاد استان می‌شود.

معاون امور اقتصادی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: به مردم استان قول می‌دهیم که نظارت بر بازار با تمام قوت در حال انجام است و مجمع نظارت‌های دولتی بر بازار بیش از پیش تقویت خواهد شد.

فیروزی در پایان گفت: از عموم مردم، نهادهای دولتی و حکومتی می‌خواهیم تا خرید‌هایی که دارند را در استان انجام بدهند و اعتباری که در اختیار دارند را در کردستان هزینه کنند تا به بازار و اقتصاد استان کمکی بشود زیرا اگر اقتصاد استان ضعیف باشد همه ضرر می‌کنند.