مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیله سوار گفت: در سالجاری بیش از 78 هزار هکتار از مزارع شهرستان بیله سوار به کشت گندم اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ربعلی جهانی امروز در جمع خبرنگاران افزود: در سالجاری بیش از 78 هزار هکتار از مزارع شهرستان بیله سوار به کشت گندم اختصاص یافته و پیش بینی می شود بیش از 170 هزار تن گندم در این شهرستان تولید گردد.

وی بیان کرد: امسال 11 مرکز خرید گندم در سطح شهرستان وظیفه خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را بصورت شبانه روزی بر عهده خواهند داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیله سوار افزود: تمامی مراکز خرید گندم در این شهرستان به صورت کامل تجهیز شده و آمادگی لازم جهت خرید گندم از کشاورزان منطقه را از زمان شروع برداشت بر عهده خواهند داشت.

جهانی گفت: کارشناسان این مدیریت بعنوان عاملین تشخیص و ذیحساب جهت همکاری با شرکت غله در مراکز خرید حضور خواهند داشت.

وی افزود: امسال علاوه بر کمباین های غیر بومی بیش از680 دستگاه کمباین بومی عملیات برداشت گندم شهرستان را انجام خواهند داد که طی فرایند مشخص توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و با نظارت کارشناسان این مدیریت معاینات فنی لازم جهت برداشت را دریافت نموده اند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیله سوار در پایان از کشاورزان منطقه خواست با توجه به اینکه خرید صرفاً از طریق سامانه انجام خواهد گرفت جهت سهولت امر با کارشناسان پهنه های تولیدی مستقر در مراکز خرید این مدیریت همکاری نمایند.