استاندار اردبیل گفت: به زودی اقدامات اتصال خط آهن جمهوری آذربایجان به پارس آباد عملیاتی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان بیان کرد: مطالعات راه آهن اردبیل – پارس آباد نیز انجام شده و به زودی اقدامات اتصال خط آهن جمهوری آذربایجان به پارس آباد نیز عملیاتی می شود.

وی تصریح کرد: سفر رئیس جمهور به استان اردبیل فرصت مناسبی برای جذب اعتبارات است.

استاندار اردبیل افزود: مدیران استان قبل از سفر ریاست جمهوری به استان رایزنی های لازم را با وزارتخانه های مربوطه در خصوص جذب اعتبارات انجام دهند.

بهنام جو با بیان اینکه رئیس جمهوری تابستان امسال به استان اردبیل سفر خواهد کرد خواستار تلاش برای جذب اعتبار در جریان این سفر به پروژه های مهم استان شد.

وی در ادامه با اشاره به افزایش 40 درصدی بودجه های استانی گفت: با لحاظ شدن ردیف اعتباری برای راه ها، اعتبار این محل از 12 میلیارد تومان به 150 میلیارد تومان رسیده است.

استاندار اردبیل اضافه کرد: در حال حاضر 150 کیلومتر بزرگراه چهارخطه در استان وجود دارد و این در حالی است که امسال 60 کیلومتر دیگر به این میزان افزوده می شود.

بهنام جو گفت: برخی پروژه های شاخص استان از جمله راه آهن اردبیل در سال گذشته و امسال از اعتبار مناسبی بهره مند شده است.

وی ادامه داد : اعتبار این پروژه از 101 میلیارد تومان در سال گذشته به 150 میلیارد تومان در سالجاری رسیده است.

استاندار اردبیل به اجرای پروژه های مهم در شهرستان های استان از جمله کامیون سازی مشگین شهر و احداث شهرک های گلخانه ای در پارس آباد اشاره کرد و گفت: راه اندازی این طرح ها برای کل استان نتیجه مثبتی به دنبال خواهد داشت.

بهنام جو در ادامه با اشاره به توزیع 236 میلیارد تومان اعتبار جاری و عمرانی بین یازده شهرستان استان اردبیل خواستار دقت در استفاده از این اعتبار در محل های مناسب و خصوصا زیرساخت های اشتغال شد.

وی بیان کرد: این اعتبار نسبت به سال گذشته 75 درصد افزایش یافته است.