مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان گفت: شدت بارش‌ها به حدی بود که سریعاً به روان‌آب و سیلاب تبدیل شد و شهرداری، آتش‌نشانی، عوامل انتظامی، هلال‌احمر و حمل‌ونقل جاده‌ای در حال کنترل و پاک‌سازی سطح محورها هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، ایرج رئیسیان ، مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان  با اشاره به جاری شدن سیلاب در معابر شهرهای سمنان، مهدی‌شهر و سرخه، تصریح کرد: شدت بارش‌ها به حدی بود که سریعاً به روان‌آب و سیلاب تبدیل شد و شهرداری، آتش‌نشانی، عوامل انتظامی، هلال‌احمر و حمل‌ونقل جاده‌ای در حال کنترل و پاک‌سازی سطح محورها هستند.

وی با اشاره به میزان بارندگی روز گذشته سمنان، اظهار کرد: بر اساس آمار، بیشترین بارندگی در حوزه دامنه البرز به وقوع پیوست به طوری که در افتر ۵۷، شهرک روزیه سمنان ۴۷ و در شهر سمنان نیز ۲۵ میلی‌متر بارش ثبت شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان با اشاره به عملیات امدادرسانی و خروج آب از حوزه سرخه، خاطرنشان کرد: ماشین‌آلاتی از طریق سپاه استان و سازمان همیاری شهرداری‌های سمنان به منطقه اعزام شدند، همچنین کارکنان شرکت آبفای شهری این استان نیز در منطقه حضور یافته و بعد از فروکش کردن سیل ، عملیات ترمیم خط انتقال آب شرب سرخه و روستاهای اطراف انجام شد.

رئیسیان ادامه داد: برخی از نقاط شهر سمنان به‌ویژه خیابان‌ها و بلوارهای غربی رودخانه آبگرم- حد فاصل میدان کشاورز به وادی‌السلام و جاده دسترسی به روستای حسن‌آباد و سیلو به علت شدت بارش و بالا آمدن آب بستر رودخانه به‌طور موقت مسدود شد.

وی همچنین با اشاره به آب‌گرفتگی واحدهای مسکونی و سیل‌زدگی باغات و مزارع بیان کرد: بخشی از واحدهای مسکونی و باغات نیز در جریان این سیل، آسیب دیده که امروز برآورد خسارت می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان خاطرنشان کرد: در جریان بارش‌های دیروز یک دهانه پل پنج متری حد فاصل روستای حسن‌آباد و اسماعیل‌آباد دچار خسارت شد.