سخنران راهپیمایی روز جهانی قدس در سنندج در سخنان خود به سیره امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ما را به حمایت از مظلومین سفارش نمودند و در این راستا آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را برای حمایت از مظلوم فلسطین به عنوان روز جهانی قدس نام‌گذاری کردند‌.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حجت‌الاسلام سیدعلی مهدوی‌نیا امروزطی سخنانی در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در سنندج اظهار داشت: در جهان‌بینی مادی پیروزی با سلاح و تجهیزات است و در جهان‌بین الهی پیروزی با ایمان مردم است.

مدرس حوزه علمیه قم افزود: رسول الله(ص) و امیرالمونین(ع)  الگوی همه مسلمانان جهان برای عزت و تعالی هستند.

مهدوی‌نیا خاطرنشان کرد: در زمانی که مسلمانان متحد نبودند و از لحاظ ایمان ضعیف بودند رژیم صهیونیستی در شش روز آنها را شکست داد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به سیره امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ما را به حمایت از مظلومین سفارش نمودند و در این راستا آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را برای حمایت از مظلوم فلسطین به عنوان روز جهانی قدس نام‌گذاری کردند‌.

سخنران راهپیمایی روز جهانی قدس در سنندج در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: فلسطین محل ولادت امام شافعی(رض) است و همه مسلمانان جهان حامی مردم مظلوم فلسطین هستند.

مهدوی‌نیا اظهار داشت: محور مقاومت با قدرت ایمان رزمندگانش توانسته است صهیونیست ها را با شکست مواجه کند.

وی اضافه کرد: اهل تسنن پیرو آن مکتبی هستند که امام شافعی (رض) از محبت اهل بیت و اهمیت آن خبر می‌دهد و بر وحدت و یکپارچه امت اسلامی تاکید دارد.

مدرس حوزه علمیه قم افزود: در جریان جنگ 33 روزه ضعف و ناتوانی صهیونیست‌ها در برابر جبهه مقاومت برای همه جهانیان نمایان شد.

سخنران راهپیمایی روز جهانی قدس در سنندج گفت: امروز رژیم صهیونیستی در ضعیف ترین موقعیت قرار دارد و در برابر قدرت ایمان رزمندگان جبهه مقاومت به حاشیه رانده شده است.

این استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: همیشه حق در برابر ظلم پیروز است و جبهه استکبار با ناوهای هواپیمابر و تجهیزات خود نمی‌تواند خدشه‌ای در ایمان و اتحاد مسلمانان و جبهه مقاومت ایجاد کند.

وی افزود: امام خمینی (ره) با درایت خویش آخرین جمعه ماه رمضان را به نام روز جهانی قدس نام گداری کردند تا مسلمانان در قله عبادات خویش برای نابودی رژیم صهیونیستی ندا سردهند.

مهدوی‌نیا اظهار داشت: خادم‌الحرمینی که لقب گاو شیرده به او بدهند هیچ اقدام مثبتی از او برای دفاع از مظلومین و مسلمین نباید انتظار داشت.