مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: استان اردبیل به عنوان پایگاه ملی قایقرانی در کشور معرفی شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهرام آقاخانی ظهر امروز در مجمع عمومی سالیانه هیئت قایقرانی استان اردبیل افزود: با توجه به ظرفیت مناسب موجود در دریاچه‌های استان اردبیل و امکانات زیرساختی مطلوب پیشنهاد معرفی اردبیل به عنوان پایگاه ملی قایقرانی شمال کشور ارائه شده است.

به گفته وی برای انتخاب اردبیل به عنوان پایگاه ملی قایقرانی در شش ماه اول سال شهرستان اردبیل و در شش ماهه دوم سال شمال استان می‌تواند به عنوان مرکز برگزاری مسابقات و اردوهای آماده سازی قایقرانان معرفی شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل در ادامه از رئیس فدراسیون قایقرانی خواست تا حمایت‌های خود را در خصوص تامین زیرساخت‌های مورد نیاز برای قایقرانان اردبیلی دریغ ننموده و با فراهم آوردن شرایط لازم از ظرفیت ورزشی استان به بهترین شکل ممکن بهره برد.

آقاخانی از هزینه کرد 350 میلیون ریالی برای تجهیز پیست قایقرانی دریاچه شورابیل خبر داد و افزود: با اجرایی شدن مصوبات سفر ریاست جمهوری امیدواریم در اوایل تابستان سال جاری طرح کلی احداث پیست‌های قایقرانی استاندارد در دریاچه شورابیل اجرایی شود.

وی از این استان به عنوان مهد کانوپولوی کشور یاد کرد و افزود: با وجود دریاچه‌های طبیعی و خاص گیلارلو در گرمی، شورابیل در اردبیل و دریاچه کشت و صنعت مغان می‌توان با افزایش علاقه‌مندی جوانان، اردبیل را به قطب قایقرانی کشور تبدیل کرد.