رئیس فدراسیون قایقرانی ابراز داشت: در تلاش خواهیم بود تا در سطح کشور پنج پایگاه قوی ملی قایقرانی ایجاد شود تا در رشد و توسعه متوازن قایقرانی در تمامی استان‌ها کمک نماید.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علیرضا سهرابیان ظهر امروز در مجمع عمومی سالیانه هیئت قایقرانی استان اردبیل افزود: در تلاش خواهیم بود تا در سطح کشور پنج پایگاه قوی ملی قایقرانی ایجاد شود تا در رشد و توسعه متوازن قایقرانی در تمامی استان‌ها کمک نماید.

وی با بیان اینکه فدراسیون قایقرانی به تنهایی نمی‌تواند تمامی برنامه‌ها و انتظارات علاقه‌مندان به این رشته‌مفرح و پرطرفدار ورزشی را جلب نماید، ادامه داد: هیئت‌های استانی در تمامی شهرها می‌توانند به عنوان بازوان قدرتمند فدراسیون در اجرایی کردن فعالیت‌های مدنظر باشند.

رئیس فدراسیون قایقرانی به زیرساخت‌های مطلوب ورزشی موجود در استان اردبیل نیز اشاره کرد و ادامه داد: این استان با برخورداری از دریاچه‌های طبیعی بکر و متعدد در شهرهای مختلف می‌تواند به عنوان یکی از پایگاه‌های ملی قایقرانی معرفی شود.

وی از برگزاری اردوهای مختلف تیم ملی قایقرانی در «دریاچه شورابیل» و «گیلارلوی گرمی» نیز خبر داد و افزود: برگزاری اردوهای مختلف تیم ملی همزمان در مناطق مختلف کشور تداوم داشته و در حال حاضر در 21 مجموعه ورزشی اردوهای تیم ملی پیگیری می‌شود.

رئیس فدراسیون قایقرانی با اشاره به اینکه از 10 هزار قایقران فعال در کشور این انتظار وجود دارد که با قدرت و انسجام بیشتری تمرینات حرفه‌ای خود را دنبال کنند تا با توجه به برنامه‌های مد نظر در دوره‌های آتی کسب عنوان در المپیک و یا حداقل راهیابی به فینال A قایقرانی برای ورزشکاران ملی پوش کشورمان محقق شود.

سهرابیان با اشاره به اینکه تمرکز فدراسیون قایقرانی تنها موفقیت در بازی‌های آسیایی سال آینده چین و یا المپیک پیش رو نیست، افزود: با برنامه ریزی بلند مدت، توجه به پشتوانه‌سازی نوجوانان و جوانان و مهیا کردن تیمی قدرتمند در المپیک و سایر مسابقات مهم جهانی مد نظر قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: با توجه به وضع تحریم‌های ناجوانمردانه می‌توان با بهره‌گیری از نبوغ و استعداد جوانان انواع سازه‌های قایقرانی را در کشور تولید کرد.

رئیس فدراسیون قایقرانی افزود: توجه به ساخت قایق‌های خاص برای حضور در مسابقات و تمرینات حرفه‌ای رشته‌های متنوع مرتبط با قایقرانی در اشتغال آفرینی و ایجاد بازار کار مناسب نیز می‌تواند مفید واقع شود.

به گفته سهرابیان زیرساخت‌های قایقرانی را با حضور و مشارکت مضاعف جوانان می‌توان تقویت کرده و با اتحاد و تلاش بیشتر پرچم مقدس کشورمان را در میادین مختلف به اهتزاز درآورد.