فرمانده انتظامی استان اصفهان از برخورد پلیس با تماشاگرنماهای بازی سپاهان – پرسپولیس و دستگیری 25 هنجارشکن در این رابطه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سردارمهدی معصوم بیگی گفت: پلیس با معدود افراد متخلفی که قصد برهم زدن امنیت ورزشگاه  نقش جهان در بازی سپاهان- پرسپولیس را داشتند، برخورد کرده که در این رابطه 25 نفر دستگیر شدند.

وی افزود: از هنگام تعیین زمان بازی، تمام پیش بینی های لازم برای تامین امنیت آن اتخاذ شد و به پیشنهاد انتظامی استان، قرارگاهی به همین منظور با 4 کمیته نیز تشکیل شد.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: یکی از کمیته های این قرارگاه، کمیته فرهنگی بود که از مهمترین اقدامات آن جلسه با لیدر ها و روسای کانون هواداران 2 تیم، خوش آمد گویی توسط مسئولان انتظامی به هواداران و تهیه لوح زرین برای هواداران اخلاق مدار بازی بود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: کمیته انتظامی و ترافیکی از دیگر کمیته های این قرارگاه بود که موضوع نظم و امنیت در درون و بیرون از ورزشگاه، روان سازی ترافیک و جلوگیری از تردد خودروهای غیر ضروری در نزدیکی ورزشگاه را پیگیری می کرد.

نظارت دقیق ماموران بر گیت های ورودی

فرمانده انتظامی استان اصفهان پایش تصویری کل ورزشگاه و نظارت ویژه بر معدود افراد هنجارشکن و همچنین بازرسی افراد در گیت های ورودی به ورزشگاه و جلوگیری از ورود اقلام ممنوعه را از دیگر اقدامات مهم این فرماندهی پیش از برگزاری بازی شب گذشته اعلام کرد.

وی افزود: علاوه بر این نیروهای خدوم و زحمتکش یگان‌ویژه با همکاری نیروهای انتظامی و پلیس راهور اصفهان با برنامه‌ریزی دقیق و سنجیده نظم و امنیت ورزشگاه را تامین کردند، همچنین پیش از بازی فوتبال نیز ضمن بازدید میدانی از ورزشگاه و محل استقرارتیم مهمان(پرسپولیس) و استقبال از آنها، نظارت دقیقی در گیت های ورودی انجام دادند.

سردار معصوم بیگی تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته، بازی حساس شب گذشته با آرامش کامل شروع شد و هیچ گونه مشکلی وجود نداشت تا اینکه در وقت های اضافه به دنبال کری خوانی و درگیری بازیکنان در زمین، تنش به تماشاگران منتقل شد و پس از بازی، هواداران دو تیم با تحریک تعدادی از افراد هنجارشکن در بیرون از ورزشگاه درگیری مختصری داشتند.

برخورد با افراد هنجارشکن

وی از برخورد ماموران پلیس اصفهان با معدود افراد متخلف و برهم زننده نظم و امنیت ورزشگاه خبر داد و گفت: در این رابطه 25 هنجارشکن بازداشت و تحویل مقام قضائی شدند تا در رابطه با آنها تصمیم لازم اتخاذ شود.

حضور پلیس تا ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: با تلاش پلیس، از آسیب به تماشاگران، به ویژه بازیکنان و مسئولان تیم مهمان و همچنین ایجاد خسارت به ورزشگاه جلوگیری شد ضمن اینکه ماموران ما تا ساعات 2 و 30 دقیقه بامداد درگیر حفظ امنیت و روان سازی ترافیک بودند.

 در کنار ورزشکاران، ورزش دوستان و تماشاگران هستیم

فرمانده انتظامی استان  اصفهان در پایان از همکاری و همراهی بسیار خوب اعضای شورای تامین، دستگاه قضائی، مسئولان حراست ورزشگاه، مسئولان و کانون هواداران هر دو تیم و همچنین تماشاگرانی که در برقراری نظم و امنیت ورزشگاه همکاری داشتند تقدیر و تشکر کرد و گفت: پلیس همیشه در کنار ورزشکاران، ورزش دوستان و تماشاگران است و با تمام وجود از امنیت بازی ها حراست می کند.