استاندار کردستان با اشاره به نامناسب و خطرناک بودن راه های استان گفت: برای حل معضل راه های کردستان باید همه دستگاه ها و افراد در این زمینه همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهمن مرادنیا روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی کردستان اظهار داشت: در قانون بودجه امسال برای پروژه راه آهن کردستان بیش از 150 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است و انتظار داریم وزارت راه و شهرسازی برای تحقق این مطالبه مردمی تلاش بیشتری کند.

مرادنیا ادامه داد: با بهره برداری از راه آهن همدان - سنندج می توان گام بزرگی در حمل و نقل تولیدات و بهره مندی بیشتر از ظرفیت های استان برداشت.

وی با اشاره به ضرورت تغییر نظام بودجه ریزی کشور افزود: لازمه تحقق توسعه در استان های کمتر توسعه یافته همچون کردستان اصلاح نظام بودجه ریزی کشور است.

وی با بیان نقش موثر نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی برای اصلاح نظام بودجه ریزی اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید به فکر اصلاح نظام بودجه ریزی باشند تا در کشور آن عدالتی را که مورد انتظار است در این حوزه اتفاق بیافتد.

استاندار کردستان با اشاره به ظرفیت های استان افزود: این استان دارای ظرفیت های مختلف اقتصادی همچون کارخانه پتروشیمی، لاستیک بارز و مرزهای رسمی است که با پیگیری‌های صورت گرفته امیدواریم که فرودگاه سقز تا پایان سال 99 و بیمارستان سقز نیز در سفر آتی رئیس جمهور به کردستان به بهره برداری برسند.

در این مراسم از زحمات شهرام ملکی مدیرکل سابق راه و شهرسازی کردستان قدردانی و محمدصدیق ثابتی به عنوان مدیرکل جدید راه و استان منصوب شد.