فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان از اجرای طرح "ظفر 5" و توقیف یک هزار و 220 خودرو در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، سردار معصوم بیگی در جمع اصحاب رسانه گفت: با اجرای طرح "ظفر 5" در سطح استان با افرادی که با دور دور  کردن آرامش مردم را به مخاطره می‌انداختند برخورد قانونی شد و در این دو ماه گذشته حدود یک هزار و ۲۲۰ خودرو توقیف شد.

وی بیان کرد: پرتصادف‌ترین محورها در  آزادراه اصفهان- کاشان، بزرگراه امیرکبیر، محور میمه- دلیجان و دامنه -الیگودرز می باشد.

معصوم بیگی افزود: سهم آزادراه در تصادفات 14 درصد، بزرگ‌راه 38 درصد، راه‌های اصلی 34 درصد، راه‌های فرعی 30 درصد و روستایی 4 درصد، تصادف در شب 52 درصد و تصادف در روز 48 درصد است.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: عدم توجه به جلو و کنترل خودرو به ترتیب سهم ۴۲ و ۲۰ درصدی در تصادفات را  دارد.

کشف بیش از 9 هزارکیلوگرم مواد مخدر در استان اصفهان

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان  همچنین گفت: بیش از 9 هزار کیلوگرم انواع مواد مخدر توسط پلیس اصفهان  در 2 ماهه نخست امسال کشف و ضبط شد.

سردار معصوم بیگی با اشاره به اینکه مواد مخدر یک ابر آسیب در کشور است، افزود: در سال جاری حدود ۱۲۸ کیلوگرم مواد مخدر از نوع شیشه در استان اصفهان کشف شده است.

وی بیان داشت: در 2 ماه امسال ۳۹۹ طرح پاک‌سازی برای مقابله با نقاط آلوده استان مانند پاکسازی حاشیه مدارس، محورهای مواصلاتی، معابر و کانون‌های جرم انجام شده است.

انهدام 24 باند تهیه و توزیع مواد مخدر

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان گفت: 24 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در سال جاری در استان اصفهان منهدم شده است.

 وی همچنین  از افزایش 25 درصدی دستگیری قاچاقچیان، معتادان متجاهر و توزیع کنندگان خرد و کل  مواد مخدر در استان اصفهان خبر داد.

سردار معصوم بیگی در ارتباط با سرقت نیز اظهار داشت: 22 باند سرقت در استان اصفهان شناسایی و با آنها برخورد شده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان ادامه داد: بیشترین باند سرقت مربوط به سارقان خودرو در رتبه اول، سارقان منزل در رتبه دوم و سارقان قطعات خودرو در رتبه سوم بوده است.

وی با اشاره به افزایش 55/8  دستگیری سارقان نسبت به سال گذشته گفت: ارزش مواد مکشوفه نیز نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش داشته است.

کشف ۲۴۳ میلیارد ریال کالاهای قاچاق از 380 پرونده قاچاق

سردار معصوم بیگی گفت: با پیروی از شعار سال رونق تولید امسال 380 پرونده مربوط به حوزه قاچاق کالا بوده است که در این راستا 243 میلیارد ریال  کالای قاچاق کشف شده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه در دو سایت دیوار و شیپور سرقت هایی از افراد شده است، بیان کرد:  با عملیات دقیق پلیس این باند شناسایی و ۵۰ خودروی سرقتی از آنها کشف شده است.

پلمب ۳۲۱ واحد صنفی متخلف در ماه رمضان در اصفهان

سردار معصوم بیگی اظهار داشت: در بازدید از ۶ هزار و ۸۹۷  واحد صنفی در ماه مبارک رمضان به تعدادی از این مراکز تذکر داده شد  و ۳۲۱ واحد صنفی متخلف نیز پلمب شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: همچنین حدود 3 هزار و 689 بازدید از اماکن توزیع غذا انجام شدکه تعدادی از آنها تذکر گرفتند و 181 مکان پلمب شدند.