معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه زمین حدود 60 درصد قیمت تمام شده مسکن را تشکیل می‌دهد، گفت: وزارت راه و شهرسازی انتطار دارد با تأمین زمین مورد نیاز این مسکن‌ها قیمت تمام شده آن را کاهش داده و موجب خانه دار شدن افراد مختلف در شهرها می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، مهران کفاش روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی کردستان اظهار داشت: این واحدها شامل اتمام 500 هزار واحد مسکن مهر ناتمام و ساخت 400 هزار واحد مسکونی در قالب طرح ملی مسکن است.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی گفت: تکمیل و ساخت 900 هزار واحد مسکونی در کشور از اولویت های این وزارتخانه است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون موضوع مسکن تبدیل به اولویت وزارت راه شهرسازی شده است، اضافه کرد: مسکن نیاز همه مردم ایران بوده و سیاست این وزارتخانه نیز در سال جاری اتمام واحدهای مسکن مهر است تا پرونده آن را در انتهای سال جاری خاتمه دهد.

کفاش افزود: طرح ملی ساخت 400 هزار واحد مسکونی از دیگر اولویت‌های این وزارتخانه در سال جاری است که بخشی در شهرهای جدید و بخش دیگر نیز در سایر شهرها احداث می‌شود.

وی یادآور شد: حدود 100 هزار واحد از واحدهای طرح ملی مسکن در بافت فرسوده شهرها اجرا می‌شود که در این طرح زمین‌های دولتی برای ساخت آنها بکار گرفته خواهد شد.

کفاش با اشاره به اینکه زمین حدود 60 درصد قیمت تمام شده مسکن را تشکیل می‌دهد، گفت: وزارت راه و شهرسازی انتطار دارد با تأمین زمین مورد نیاز این مسکن‌ها قیمت تمام شده آن را کاهش داده و موجب خانه دار شدن افراد مختلف در شهرها می‌شود.

وی تاکید کرد: اتمام طرح‌های نیمه فعال در کردستان که از 70 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار باشد نیز در اولویت این وزارتخانه است تا طبق برنامه زمان بندی به بهره برداری برسد.

به گزارش ایرنا، در این آیین که با حضور بهمن مرادنیا استاندار کردستان و برخی از نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، محمد صدیق ثابتی به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی کردستان معرفی و از زحمات شهرام ملکی تقدیر شد.