معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان ازکاهش 20 درصدی مصرف انرژی در شهرداری اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حسین امیری گفت: مصرف سالانه برق شهرداری اصفهان 90 هزار مگاوات است که طی سال گذشته شهرداری اصفهان با مجموعه اقدامات در راستای بهینه کردن مصرف انرژی کاهش 20 درصدی مصرف برق را داشته است.

وی با بیان اینکه شهرداری اصفهان یک هزار و 200 اشتراک برق در سطح مناطق و سازمان ها دارد، گفت: مصرف سالانه برق شهرداری اصفهان 90 هزار مگاوات است که هزینه بیش از 12 میلیارد تومانی برای این نهاد به دنبال دارد و به همین سبب بزرگترین بخش عمومی در استان اصفهان به لحاظ مصرف انرژی الکتریکی به شمار می رود.

امیری با اشاره به اینکه شهرداری اصفهان اسفند‌ماه سال گذشته، به عنوان نهاد برتر مدیریت مصرف انرژی، شناخته شد و توانست رتبه دوم توسعه انرژی های تجدیدپذیر را به دست آورد، اظهار کرد: این موفقیت ناشی از انجام اقدامات نرم افزازی و سخت افزاری در مجموعه شهرداری اصفهان بوده است.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: با توجه به اینکه انرژی الکتریکی در اختیار شهرداری صرف روشنایی 500 پارک، 330 آبنما، 150 پروژه نورپردازی، 269 ساختمان اداری – خدماتی، 280 سیستم آبرسانی به پارک ها و فضای سبز و 300 سرویس بهداشتی می شود براساس اولویت های محیط زیستی و کاهش هزینه های جاری با تشکیل کارگروه های تخصصی، کاهش مصرف برق در شهرداری اصفهان محقق شد.