معاون اول قوه قضائیه گفت: بخش خصوصی از ظرفیت دستگاه قضا برای رونق تولید و حل مسایل پیش رو استفاده کنند.

 به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، غلامحسین محسنی اژه ای  در دیدار با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان بیان کرد: دستگاه قضا مدافع کار و تولید در جامعه است و بخش خصوصی و فعالان اقتصادی می توانند از این  ظرفیت قضایی برای توسعه فعالیت های خود بهره بگیرند.

وی اظهار داشت:بخش خصوصی از نگاه باز مسوولین دستگاه قضا طی چند دهه گذشته آنچنان که باید استفاده نکردند و امیدواریم در دوره جدید از این ظرفیت به نحو مطلوب بهره برداری گردد.

اژه ای  تصریح کرد: متولی بخش خصوصی  امروز بایستی بیش از پیش نقش آفرینی کند. 

وی خطاب به هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان گفت: فعالان اقتصادی بایستی برای انجام همه کارها  هدف و برنامه داشته باشند و علاوه بر شناخت موانع چگونگی برخورد و رفع آنها را شناسایی کرده و از عدم  پیشرفت در روند کارها نا امید نشوند.

وی افزود: مشکلات بسیاری از پرونده های قضایی به مراجع ابتدایی درون استان‌ها و مسائل اقتصادی باز می‌گردد.

دیدار محسنی اژه ای از اتاق بازرگانی اصفهان

معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: در شرایطی که با مشکلات متعددی روبروهستیم  باید مسایل را اولویت بندی کرده و توان اجرایی روی مسایل اولویت دارمتمرکز شود.

وی با اشاره به مسایل پیش روی فعالان اقتصادی در زمینه های مختلف گفت:اتاق بازرگانی باید مسایل اقتصادی را بر اساس  اولویت ها دسته بندی و با ارایه پیشنهاد به مسوولین پیگیر حل آن باشند.

 اژه‌ای افزود: دین اسلام  هیچ ممانعتی با  کار، تلاش وتحصیل  ثروت  ندارد بلکه انجام این امور را مورد تشویق قرار داده است بنابراین هر چقدر نیروی انسانی ما فعال و تلاشگر باشد و ایجاد ثروت کند مورد حمایت اسلام است و این ظرفیتی است که کمتر از آن استفاده شده.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون مسوولان اصلی نظام نه تنها با  اقتصاد و فعالیت های اقتصادی ارتباط داشته اند بلکه حامی فعالیت‌های اقتصادی نیز بوده‌اند.

معاون اول قوه قضائیه با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت های دین، مکتب و ظرفیت های مسوولان نظام استفاده کنیم تا فعالیت های اقتصادی را گسترش دهیم، افزود: نگاه مقام معظم رهبری به مسائل اقتصادی باز است اما بازرگانان و بخش خصوصی از این ظرفیت به طورکامل استفاده نکرده‌اند.