مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری آیین کتابت قرآن با حضور 30 خوشنویس در بندرعباس به مناسبت ماه نزول قرآن و در شب قدر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  رضا کمالی زرکانی صبح امروز در جمع خبرنگاران عنوان کرد : آیین کتابت قرآن کریم امشب سه شنبه 7 خرداد مصادف با شب بیست و سوم ماه رمضان با حضور 30 هنرمند خوشنویس از سراسر استان هرمزگان در مسجد صاحب الزمان(عج) محله الشهدا بندرعباس برگزار خواهد شد.

 وی با اشاره به اینکه نگارش و هنر کتابت قرآن کریم نقش زیادی در ترویج و اعتلای هنر خوشنویسی داشته است، افزود: انجمن خوشنویسان استان هرمزگان هرساله در ایام پرفضیلت ماه بهار قرآن و به ویژه در شب های قدر به شیوه هنرمندانه ای این شب ها را احیا می گیرند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با بیان اینکه کار کتابت قرآن کریم پس از نماز مغرب امشب آغاز می‌شود و تا سحر ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: هنرمندان خوشنویس هرمزگانی شرکت کننده در این آیین بخش هایی از کلام وحی را کتابت خواهند کرد.

به گزارش موج، این سنت حسنه و زیبا چند سالی است که در بین هنرمندان خوشنویس سراسر کشور از جمله استان هرمزگان رایج شده است.