فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش گفت: سه فروند لنج صیادی حاوی سوخت قاچاق در آب های کیش توقیف و از این شناورها ا حدود 50 هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی‌اصغر جمالی در جمع خبرنگاران گفت: سه فروند لنج صیادی حاوی سوخت قاچاق در آب های کیش توقیف و از این شناورها ا حدود 50 هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف شد.

وی در تشریح این خبر افزود: شب گذشته در گشت‌زنی پرسنل پایگاه دریابانی کیش سه فروند شناور صیادی حامل سوخت قاچاق در حوالی جزیره فارور توقیف کردند.

وی افزود: حدود 50 هزار لیتر سوخت قاچاق در این سه شناور جاسازی شده بود، شناورها فاقد هرگونه مدارک حمل بار بودند و ادوات صیادی نیز به همراه نداشتند.

فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش با اشاره به اینکه شناورها قصد خروج از آب‌های کشور و تحویل سوخت به شناورهای بیگانه را داشتند، گفت: در این عملیات تعداد 9 نفر همراه شناورها بودند که همگی دستگیر و تحویل مقام قضایی شدند.

جمالی گفت: از ابتدای سال پلیس طرح‌های ویژه‌ای را برای مقابله با قاچاق کالا و سوخت به اجرا گذاشته است، دریابانی کیش از ابتدای سال 98 تعداد 6 فروند شناور حاوی سوخت قاچاق با حدود 84هزار لیتر سوخت را کشف و توقیف کرده است، 26 نفر خدمه نیز همراه با این شناورها دستگیر شدند. 

وی با تأکید بر اینکه مقصد هیچ‌کدام از این شناورها جزیره کیش نبوده است، گفت: تمامی شناورهایی که تاکنون توقیف شده‌اند به سمت استان‌های همجوار به‌ویژه بوشهر در حرکت بودند، از ابتدای سال 3 فروند شناور حامل کالای قاچاق با ارزش حدود 40 میلیارد تومان توقیف شده است.