مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان گفت: گرچه در فروردین ماه سال جاری شاهد بارندگی های خوبی بودیم اما هنوز از خشکسالی خارج نشده ایم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، هوشنگ ملایی با اشاره به بارندگی های فروردین ماه سال جاری گفت: گرچه بارندگی خوبی در کشور اتفاق افتاد که در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بود؛ اما این بدان معنا نیست که وارد ترسالی شده‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بارندگی های اخیر  ناشی از تغییر اقلیمی است که احتمال ترسالی و یا خشکسالی شدید را گوشزد می کند، گفت:  بارندگی های اخیر گرچه خسارت‌های زیادی را به بار آورد؛ اما با توجه به خشکسالی های گذشته، نفع آن برای کشاورزی و طبیعت به مراتب بیشتر بود.

 مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان با بیان اینکه نیاز مردم به آب و اقتصاد گره خورده است، گفت: بزرگترین هدیه برای ما آبگیری سدها و دشت های آبی بود؛ بخش کشاورزی هرمزگان امسال یکی از بهترین سال‌های خود را تجربه کرد.

ملایی یاد آور شد: در سیاست حمایتی در بخش کشاورزی باید تجدید نظر شود و به سمت تقویت گلخانه ها گام برداریم؛ چرا که این امر علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، ده برابر افرایش عملکرد محصول و اشتغالزایی ایجاد می کند.