مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل از مشارکت حدود 40 هزار نفر در برنامه‌های ورزش همگانی و روستایی این استان طی اردیبهشت ماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهرام آقاخانی افزود: یکی از اهداف اداره کل ترویج ورزش در جامعه است که تلاش می کنیم با برگزاری مسابقات و همایش های مختلف در جذب همشهریان به ورزش گام برداریم . که در اردیبهشت ماه سال جاری یک هزار و 506 برنامه ورزش همگانی و روستایی در سطح استان اجرا کردیم و دراین برنامه ها از 40 هزار و 827 نفر شرکت کننده، 16 هزار و 870نفرخانم و 23هزار و 957 نفر آقا مشارکت داشتند.

وی با اشاره به اینکه یکی ازاقدامات فدراسیون ورزش‌های همگانی درراستای گسترش ورزش همگانی توجه به برگزاری همایش‌های پیاده ‌روی دراستان‌ها است افزود: در راستای ترویج پیاده روی و جذب افراد تلاش می کنیم به بهانه های مختلف پیاده روی را برگزار کنیم که در طول اردیبهشت ماه سال جاری 17 همایش پیاده روی بانوان و 20 همایش پیاده روی آقایان در سطح استان اجرا شده است .

  مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل ادامه داد : برگزاری همایش‌های پیاده‌روی خانوادگی اثرگذاری چشمگیری درراستای فرهنگ‌سازی ورزش دربین اعضای خانواده‌ها ایجاد کرده است .

آقاخانی با تاکید بر ترویج ورزش همگانی درجامعه افزود: ترویج ورزش در جامعه و همگانی کردن ورزش می تواند در ارتقا سلامت جامعه بسیار موثر باشد .

وی افزود: اجرای ورزش صبحگاهی در ایستگاه ها و سالن های پیش بینی شده ، برگزاری کوه روی و کوهپیمایی ، برگزاری همایش دوچرخه سواری ، برگزاری جشنواره های ورزشی ، اجرای مسابقات محلات ، برگزاری برنامه های آموزشی ، مسابقات کارکنان ، مسابقات ورزشی ، از دیگر برنامه های ورزش همگانی و روستایی بوده است .

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل اضافه کرد: ترویج ورزش همگانی در میان خانواده ها می تواند در کاهش آسیب های اجتماهی موثر باشد و باتید تلاش کنیم تا ورزش را به جایگاه اصلی خود درمیان تمام اقشار جامعه برسانیم .

آقاخانی افزود : اجرای 1094 برنامه ورزش صبحگاهی با مشارکت 5هزار و 850خانم و 5هزارو 90 آقا ، اجرای 101 برنامه کوه روی و کوهپیمایی با مشارکت 1094 خانم و 1700آقا ، برگزاری 8 همایش دوچرخه سواری با مشارکت 325 آقا ازجمله برنامه های اداره کل دراین ماه بوده است .

وی افزود: برگزاری 24 جشنواره ورزشی با مشارکت 1700 خانم و 3200آقا، اجرای 12 مسابقات محلات با مشارکت 288 آقا ، اجرای102 برنامه فرهنگی با مشارکت 1330 آقا و 1550 خانم از دیگر برنامه ها بوده است .

در پایان آقاخانی با بیان اینکه اجرای برنامه ها و میزان مشارکت اهالی در برنامه های همگانی و روستایی درماه اردیبهشت ماه نسبت به فروردین ماه کم بوده تصریح کرد :علت اصلی کاهش مشارکت ها درماه اردیبهشت نسبت به ماه قبل این است که طی فروردین ماه مسابقات و همایش های ویژه نوروز در تمامی شهرستان های استان در ایام تعطیلات عید نوروز و مشارکت میهمانان بوده و همچنین با توجه به ماه مبارک رمضان بیشتر پیاده روی ها و ورزش های صبحگاهی درتمامی شهرستان ها به صورت طبیعی متوقف شده اند.