مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت: کوچ بهاره عشایر این استان از امروز پنجم خرداد ماه آغاز و تا پانزدهم خردادماه به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، معرفت آذری افزود: امسال برای تسهیل در روند کوچ بهاره هماهنگی‌های لازم با تمامی دستگاه‌های مرتبط از جمله دامپزشکی، منابع طبیعی، هلال احمر، راهداری، پلیس و علوم پزشکی برای ارائه خدمات بهتر به عشایر انجام شده است.

وی افزود: در این مدت به استناد آئین نامه ساماندهی امور عشایر و با همکاری دستگاه‌های مرتبط خدماتی مانند تامین آب شرب، تامین نهاده‌های دامی، نظارت بر چرای دام، خدمات فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و درمانی، خدمات دامپزشکی، ایجاد امنیت در مسیرکوچ و محل استقرار عشایر و تسطیح و مرمت راه‌های عشایری به این قشر ارائه خواهد شد.

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل بیان کرد: برای خدمت رسانی هر چه بیشتر به عشایر کوچنده چند گروه ثابت و سیار در مسیر کوچ مستقر شده اند.

عشایر استان اردبیل با ۱۲ هزارو ۸۰۰ خانوار و با ۶۶ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت ۵/۴ درصد جمعیت استان و ۵/۶ درصد جمعیت عشایر کشور بوده و از ۲ ایل شاهسون و قره داغ و ۲ طایفه مستقل شاطرانلو و فولادلو تشکیل شده است.