مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از کاهش بیش از 4 درصدی جابجایی مسافران در سطح استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی رحمتی در بازدید از شرکت های حمل و نقل مسافر اردبیل افزود: در دو ماهه نخست امسال،320 هزار و 764 نفر مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی این استان جابه جا شده است.

وی با اشاره به جابه جایی 334 هزار و 751 مسافردر دو ماهه نخست سال گذشته، گفت: جابه جایی مسافر با کاهش 4.2 درصدی به نسبت مدت مشابه سال گذشته مواجه است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل بیان کرد: در دو ماهه نخست سال 45 هزار و 515 سفر نیز به ثبت رسیده که به نسبت مدت مشابه سال گذشته با 46 هزار و 662 سفر با افت 2.46 درصدی مواجه است.

رحمتی بیان کرد: در سال جاری به دلیل تشدید نظارت و بازرسی بر عملکرد ناوگان حمل و نقل عمومی، بار شکایات مردمی نیز با کاهش همراه است و میزان رضایت مندی افزایش یافته است.

وی به فعالیت 59 شرکت مسافربری در استان اشاره کرد و گفت: سالانه به صورت میانگین بیش از 2 میلیون مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان جابه جا می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل عنوان کرد: مطابق بررسی های صورت گرفته ناوگان حمل و نقل عمومی استان کمترین میزان تخلفات و تصادفات جاده ای را دارد که این مهم در سایه آموزش های مستمر حاصل شده است.