نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه قدرت غرب از علم است اما متأسفانه قدرت علمی را وسیله‌ای برای حاکمیت بخشیدن به فرهنگ غلطش قرار داد، خاطرنشان کرد: کار نشده در دانشگاه‌ها کم نیست و در دنیایی که دنیای علم است اگر عقب بمانیم دیگر عقب‌مانده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی شب گذشته(سوم خرداد) در جمع روسا، اعضای هیئت‌علمی و اساتید دانشگاه‌های استان هرمزگان، گفت: باید با روسای دانشگاه‌های هرمزگان تک‌تک دیدار کنم تا با وقت بیشتری مطالب و مشکلات گفته شود و با کمک هم در جهت رشد دانشگاه‌های استان هرمزگان گام برداریم.

وی با بیان اینکه تا توان دارم در خدمت جامعه دانشگاهی هستم، گفت: افتخار می‌کنم سهمی در تأسیس دانشگاه هرمزگان دارم و اولین مسئول دفاتر مقام معظم رهبری در دانشگاه هرمزگان و دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس بودم.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه توجه به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری باید سرلوحه امور قرار دهیم، اظهار کرد: این بیانیه باران رحمتی است که باید تمامی نکات آن را دریابیم و عملیاتی کنیم، امید و نگاه خوش‌بینانه آینده را  باید اساس کارمان قرار دهیم و بدون این دو کلید اساسی نمی‌توان هیچ قفلی را باز کرد.

نعیم‌آبادی با بیان اینکه جامعه زمانی امیدوار می‌شود که ببیند هرکسی در هر جایگاهی که قرار دارد به توقع منطقی مردم جامع عمل بپوشد، خاطرنشان کرد: اگر آن مسئول توقعات مردم را عملی سازد آن زمان امید در جامعه متبلور می‌شود و هر مقدار دور شود از میزان امید مردم کاسته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید بررسی شود مردم از دانشگاه چه توقعی دارند، اضافه کرد: مردم تقاضای علم و بررسی علمی موضوعات از دانشگاهیان دارند؛ باید بررسی کنیم دانشگاه‌های استان هرمزگان چه نقشی در توسعه علمی کشور داشته‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه قدرت غرب از علم است اما متأسفانه قدرت علمی را وسیله‌ای برای حاکمیت بخشیدن به فرهنگ غلطش قرار داد، خاطرنشان کرد: کار نشده در دانشگاه‌ها کم نیست و در دنیایی که دنیای علم است اگر عقب بمانیم دیگر عقب‌مانده‌ایم.

نعیم آبادی با اشاره به اینکه مکرر گفته‌ام در هرمزگان از رطوبت هوا باید بهره بگیریم و مشکل تأمین آب آشامیدنی در کشور را برطرف کنیم، اضافه کرد: کنار دریا باشیم و مشکل آب وجود داشته باشد، جای تأسف دارد و امیدوارم دانشگاهیان در این زمینه ورود جدی‌تری داشته باشند.

امام‌جمعه بندرعباس با بیان اینکه غربی‌ها هفتادسال پیش از 9 قطره آب دریا نیاز بدن را برای 24 ساعت تأمین کردند، اظهار کرد: چرا نباید در هرمزگان دانشگاهیان ما در این زمینه ورود کنند و از نعمت خدادادی دریا بهره بیشتری ببرند.

وی اضافه کرد: برقرار نکردن علم و کار در حال تبدیل‌شدن به فاجعه است؛ در کشورمان میز نشین اضافی داریم چرا به سمت ایده پردازی و خلاقیت نمی‌رویم.

نعیم‌آبادی با بیان اینکه در استانداری هرمزگان اعلام کردند نیروهای مازاد وجود دارد پس چرا دانشجویان ما هنوز به دنبال پست‌های میزنشینی هستند، خاطرنشان کرد: علم برای تسلط بر طبیعت است نه فرار از طبیعت؛ جای سؤال دارد چرا از کارهای تولیدی فرار می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه کار یک ورزش هدفمند است، عنوان کرد: رابطه علم با کار را به‌درستی درک کنیم و اگر نیروهای علمی وارد کارهای تولیدی شوند هم مشکلات خود را حل می‌کنند هم تولید ما علمی می‌شود و نتیجه آن از هر لحاظ مطلوب خواهد بود.