معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر گفت: سرانه مکانهای ورزشی دانش آموزان بسیار کم است و کاش به جای سرمایه گذاری در ساخت استخر آن را به یک مکان ورزشی برای دانش آموزان تبدیل کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج خمینی شهر ، علیرضا توکلی جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان و اوقات فراغت شهرستان خمینی شهر با اشاره به کمبود سرانه ورزشی در خمینی شهر بیان کرد: سرانه مکانهای ورزشی دانش آموزان بسیار کم است و کاش به جای سرمایه گذاری در ساخت استخر آن را به یک مکان ورزشی برای دانش آموزان تبدیل کنیم.

وی در بحث ورزش دانش آموزان توضیح داد: در طول سال جشنواره های ورزشی چه در مدارس و چه در دانشگاه به عنوان استعداد یابی نخبگان ورزشی  برگزار می شود که  گروه هدف با شرکت در این جشنواره های ورزشی و مسابقات خلاقیتی ارائه می دهد که منشا کسب  افتخار می شود و در مسابقات بین المللی کسب رتبه می کند. 

توکلی با بیان اینکه دانش آموزان مدارس خمینی شهر در هر رده سنی در جشنواره های سرود و تواشیح همیشه رتبه اول را کسب می کنند، افزود: 195 گروه بیست نفره سرود در جشنواره ها و مسابقات سرود شرکت می کنندوحائز رتبه اول می شوند اما متاسفانه برخی مغرضانه کار را زیر سوال می برند .

معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر از ایجاد بازارچه های خیریه در مدارس خبردادو گفت:با ایجاد بازارچه های خیریه در آموزشگاه ها دو هدف دنبال می شود که در ابتدا هزینه حاصل شده صرف دانش آموزان نیازمند در شب عید می شود و در نگاه دوم  دانش آموزان با ایجاد این بازار چه ها ، بازار یابی را تجربه می کنند و اگر علاقه مند به حرفه بازار یابی شوند قطعا آنرا ادامه خواهند داد.

فرماندارشهرستان خمینی شهر نیز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان ابراز کرد: خانواده ها از توجه کردن به یادگیری مهارتهای زندگی فرزندانشان در تغافل به سر می برند.

محمود مسلم زاده با بیان اینکه پیشرفت تحصیلی برای خانواده ها دغدغه شده است، افزود: متاسفانه توجه والدین به بحثهای آموزشی و درسی آنها را از رسیدن به بحثهای مهارتی غافل کرده و قطعا سالهای آینده ضرر آن مشخص خواهد شد.

وی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب که خطاب به جوانان است هشدار داد: باید به صورت کلان در مورد تبیین این بیانیه برنامه ریزی کرد و این امر  هم افزایی تمام دستگاه های شهرستان را می طلبد.

فرماندار  خمینی شهر ایجاد یک شبکه عظیم اطلاع رسانی را از رییس اداره ورزش و جوانان خواستار شد و اعلام کرد: تمام کمیته های شهرستان باید جزیره ای عمل کردن را کنار گذاشته و همه برای اطلاع رسانی به جوانان شهر همت مضاعف داشته باشیم.