نشست هم اندیشی فعالان، تشکلها و مدیران اقتصادی کردستان با نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان با هدف بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای دست یابی به اهداف شاخص سال رونق تولیددر نهاد نمایندگی ولی فقیه برگزار شد.

به گزار ش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سید کمال حسینی با تاکید بر ضرورت ایجاد اتحاد عمومی گفت: در این شرایط که دنیای ابرقدرتها با تمام توان به مقابله با نظام اسلامی و ملت ایران می پردازد تنها عاملی که می¬تواند ما را از این شرایط عبور دهد اتحاد ملی و حمایت از بخش خصوصی است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کردستان افزود: در حالی که همه ارکان و مسئولان حاکمیت نیت تقویت سرمایه گذاری، حمایت از نخبگان و قدرت بخشی به تولید را دارند اما هنوز بسیاری از اقدامات و اصلاحات مورد نیاز توسعه اقتصادی انجام نشده است.

وی تصریح کرد: تاخیر در انجام روال اداری، سخت گیری در تامین وثیقه تسهیلات بانکی، کندی انجام امور گمرکی و نامناسب بودن روش های محاسبه و اخذ مالیات از مواردی است که اگر سریع حل نشود بدون شک روند توسعه کشور را با چالشهای سنگین مواجه می کند.

در این جلسه آقایان محمد هلاکو، قادر کریمی، عبدالله کاردانی و فاروق کیخسروی از اعضاء هیئت نمایندگی اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی کردستان به ایراد سخن پرداختند.