مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: 23 درصد مدارس استان اردبیل دونوبته اداره می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، احمد ناصری در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل با ابراز خرسندی از تشکیل کارگروه استانی برای تامین فضاهای آموزشی موردنیاز دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: 23 درصد مدارس استان اردبیل دونوبته اداره می‌شود و ما در اردبیل ساختمان خالی برای ارائه به دانشگاه فرهنگیان نداریم و باید از ظرفیت خالی دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان در تامین کلاس و خوابگاه دانشجومعلمان استفاده شود.

وی از اجرای طرح شتاب‌بخشی به سوادآموزی در چهار شهرستان استان اردبیل خبر داد و افزود: این طرح با اولویت در چهار شهرستان اردبیل، پارس‌آباد، مشگین‌شهر و گرمی توسط معاونت سوادآموزی استا ن تدوین وبه سازمان نهضت سوادآموزی کشور ارسال شده است .

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: این طرح در صورت تایید نهایی وتامین اعتباز لازم  اجرا خواهد شد تا زمینه ارتقای جایگاه این شهرستان‌ها در حوزه سوادآموزی مهیا شود.

ناصری به اجرایی شدن 9 مصوبه جلسه قبل اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از این مصوبات مسئولیت خطیر مجمع خیرین مدرسه‌ساز در ساخت و تحویل 50 کلاس درس تا مهرماه سالجاری است که تعدادی از این پروژه‌ها افتتاح شده و مابقی نیز تا شروع سالتحصیلی جدید به انجام می‌رسد.

وی به محدودیت فضای دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: اداره کل نوسازی مدارس نسبت به تامین زمین و ساختمان برای احداث پردیس دانشگاهی پسران و دختران فرهنگیان اقدام کرده و در کنار آن اجرای سیستم گرمایشی در پردیس دخترانه بنت‌الهدی به شکل استاندارد تا شروع سالتحصیلی جدید به انجام خواهد رسید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل از رایزنی برای برگزاری نشست با خیر مدرسه‌ساز در تهران با هدف احداث یک واحد آموزشی مناسب در اردبیل خبر داد و بیان کرد: مدارس غیردولتی در بهره‌مندی از معافیت هزینه انرژی مدارس درخواست خود را مطرح کردند و ما نیز مکاتبات لازم را با وزارتخانه انجام دادیم تا مجوز بهره‌مندی مدارس غیردولتی را از معافیت مصرف انرژی دریافت کنیم.

ناصری به مشارکت آموزش و پرورش در تهیه سند جامع سلامت استان اشاره و تصریح کرد: ما اولین دستگاهی هستیم که با دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه تفاهمنامه امضا کردیم تا در سند جامع سلامت جایگاه دانش‌آموزان و خانواده‌ها مشخص شود.

وی به دو دستور کار جلسه امروز شورای آموزش و پرورش اشاره و اظهار کرد: رئیس دانشگاه فرهنگیان استان از آخرین وضعیت این دانشگاه و پذیرش دانشجو در سال تحصیلی آینده گزارش ارائه کرده و موضوع استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس غیردولتی به عنوان یکی از دغدغه‌های جدی مورد توجه قرار می‌گیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: هیئت موسسان مدارس غیردولتی پیشنهاد خود را برای تجهیز این واحدهای آموزشی به سیستم گرمایشی استاندارد مطرح کردند تا 917 واحد آموزشی غیردولتی استان که 140 واحد آنها تاکنون استانداردسازی شده مابقی واحدها نیز به این شرایط دست پیدا کنند.

ناصری با اشاره به پیشنهاد هئیت موسسان مدارس غیردولتی برای بهره‌مندی از تسهیلات ارزان قیمت با هدف تجهیز این واحدهای آموزشی به سیستم گرمایشی خاطرنشان کرد: امیدواریم با ابزارهای تشویقی و حمایتی امر استانداردسازی به نتیجه برسد.

وی افزود: قرار شد لیست نهایی و آمار دقیق از این مدارس با اولویت استانداردسازی برای ارائه به جلسه آماده شود که امیدواریم در قالب کارگروه مشخص شده این کار به سرانجام برسد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به دو سهم متفاوت پذیرش دانشجومعلمان و سهمیه استخدامی آزاد تصریح کرد: با توجه به اینکه 1.7 درصد سهم آموزش و پرورش کشور متعلق به استان اردبیل است ما همواره از مجوزهای استخدامی در جذب معلمان بهره‌مند بودیم.