مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از ارسال کمک به ارزش بیش از یک میلیارد ریال به مناطق سیل زده کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رامین معبودی امروز از ارسال پانزدهمین محموله کمک های جمعیت هلال احمر اردبیل به مناطق سیل زده خبر داد و افزود: محموله اعزامی شامل کمک های غیر نقدی مردمی به ارزش 1 میلیارد و 899 میلیون ریال به استان خوزستان اعزام بود.

وی با اشاره به مجموع کمک های ارسال به مناطق سیل زده توسط جمعیت هلال احمر استان اردبیل تصریح کرد: تاکنون هزار و 500 پکیج غذایی 72 ساعته، 7 هزار و 521 تخته موکت، 5 هزار گالن آب تاشو، 2 هزار و 12 کلمن آب، هزار دستگاه چادر امدادی و 4 هزار و 500 تخته پتو به ارزش 32 میلیارد و 156 میلیون ریال توسط جمعیت هلال احمر استان به مناطق سیل زده کشور ارسال شده است.

معبودی با اشاره به اینکه کمک های ارسالی غیرنقدی مردمی و اهدایی شرکت تارا سبلان و مالک جعفرزاده مقدم هم به ارزش 7 میلیارد و 141 میلیون ریال به این مناطق ارسال شده است، ادامه داد: تاکنون بیش از 4 میلیارد و 523 میلیون ریال مردم نوعدوست استان به هموطنان سیل زده کمک های نقدی کرده اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل تاکنون بیش از 43 میلیارد و 822 میلیون ریال کمک نقدی و غیرنقدی به مردم مناطق سیل زده کمک نموده است.

معبودی با اشاره به اینکه اقلام اهدایی مردم به جمعیت هلال احمر استان جهت ارسال به مناطق سیل زده توسط 552 نفر نیروی انسانی در 85 پایگاه جمع آوری شده است، ادامه داد: این اقلام با 4 دستگاه خودرو شامل 8 دستگاه تریلر و 16 دستگاه کامیون و کامیونت و با بکارگیری 22 نفر نیروی انسانی به مناطق سیل زده ارسال شده است.

وی افزود: حضور بالگرد هوایی، حضور 2 دستگاه خودروی سنگین و حضور تیم سحر با 12 نفر از اعضای معاونت امور جوانان در شهرستان پلدختر از 30 فروردین تا 4 اردیبهشت ماه از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر استان اردبیل در مناطق سیل زده بوده است.