رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اتاق دوره نهم مسایل فعالان اقتصادی را به صورت تخصصی و کارشناسی دنبال می کند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود گلشیرازی درنخستین جلسه کمیسیون تجارت خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی بیان کرد: اتاق دوره نهم  به جای رویکرد غوغاسالاری و روش های پوپولیستی ارایه مسایل به دنبال فعالیت تخصصی و کارشناسی است و از این رو کمیسیون به عنوان قوه عاقله اتاق بایستی به مسایل و مشکلات  فعالان اقتصادی نگاه کارشناسی و عمیق داشته باشند.

وی از اعضای کمیسیون های اتاق خواست که با ممارست و عدم خستگی به مسایل مرتبط با کمیسیون بپردازند و افزود: نقش کمیسیون ها در دوره نهم بیش از گذشته مورد توجه هیات نمایندگان اتاق خواهد بود.

گلشیرازی بلاتکلیفی فعالان اقتصادی نسبت به اجرای قوانین و مقررات را یکی از بدترین شاخص های کسب و کار استان برشمرد و گفت:خروجی تلاش کمیسیون ها بایستی در بهبود شاخص های کسب و کار استان نمود عینی پیدا کند.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به تفاهم نامه همکاری اتاق بازرگانی اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بر اساس این تفاهم نامه کلیه پایان نامه دانشجویی در مقطع  کارشناسی ارشد و دکترا واحدهای دانشگاهی می تواند به موضوعات ارایه شده از سوی واحدهای تولیدی و خدماتی استان اصفهان اختصاص یابد.

اتاق بازرگانی اصفهان

مسوول کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی اصفهان  نیز در ادامه گفت: رویکرد اصلی کمیسیون تجارت بررسی مسایل بخش صادرات و واردات استان است و از این روز از تمامی ظرفیت های اقتصادی دستگاه های دولتی و حاکمیتی و بخش خصوصی در این راستا استفاده می شود.

احمدرضا پزنده خواستار برخورد دادگستری استان با شرکت های کاغذی که کدهای اقتصادی را به صورت غیرقانونی می فروشند، شد و افزود: چگونه یک نفر می تواند 380 شرکت در اصفهان به ثبت برساند و برای هر یک کد اقتصادی دریافت کند.

وی بررسی مسایل و مشکلات فعالان اقتصادی استان در حوزه تجارت خارجی و داخلی، حمل و نقل و گمرگ ، حمایت از صادرات غیرنفتی ،تامین زیرساخت های لازم برای استفاده از فن آوری اطلاعات در راستای توسعه تجارت الکترونیک، توسعه تجارت الکترونیک برای کاهش هزینه ها، افزایش فروش و بهبود بازاریابی محصولات تولیدی اعضا ،توسعه برند محصولات تجاری اعضا در راستای افزایش فروش و سودآوری آنان ،تسهیل ثبت مالکیت فکری محصولات تولیدی اعضا و بررسی راهکارهای حمایت از حقوق مالکیت فکری را جزو قلمرو کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی عنوان کرد.