نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: فعالین اقتصادی در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند و لذا می‌طلبد همه وارد شویم و نقش‌آفرینی کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌ شاهرودی در نشست هم‌اندیشی راهکارهای رونق تولید در کردستان که با حضور مسوولان اقتصادی، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد اظهار کرد: در این برهه زمانی که جنگ ما جنگ اقتصادی است برای مقابله نیاز به هم‌افزایی داریم.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که در این حوزه فعال هستند و در خط مقدم جبهه اقتصادی قرار دارند باید حمایت و پشتیبانی شوند.

نماینده ولی فقیه در کردستان اذعان کرد: فعالین اقتصادی در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند و لذا می‌طلبد همه وارد شویم و نقش‌آفرینی کنیم.

وی تصریح کرد: کردستان از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است و این موجب شرمندگی است که با وجود این همه توانمندی و ظرفیت، فرزندان این استان در کشورهای همسایه کار کنند و مورد بی‌حرمتی قرار گیرند و این نشانه ضعف است.

حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: این وضعیت بیانگر آن است که آنگونه که باید ورود نکرده‌ایم، و این مورد تاکید است که برای رونق تولید باید از ظرفیت‌های موجود استان استفاده کنیم.

وی خطاب به معاون اقتصادی استاندار کردستان گفت: صحبت‌های شما در جلسه چند روز گذشته استانداری، موجب ناراحتی کسانی شد که جان خود را در راه دفاع از نظام و پاسداری از انقلاب گذاشته بودند.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: نباید دو پهلو صحبت کنیم حال که موضع ما مقابله با دشمنان است باید کاملا واضح و شفاف حرف بزنیم.

وی بار دیگر معاون استاندار را خطاب قرار داد و گفت: انتظار از شما به عنوان معاون اقتصادی، انتظار بجا و طبیعی است ولی این رویه‌ای که شما دنبال می‌کنید مناسب نیست.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: به عنوان معاون اقتصادی استان باید عملکرد خود را در این حوزه بیشتر و به صورت شبانه‌روزی کار کنید.

وی عنوان کرد: متاسفانه در برخی موارد موانعی جلوی مردم قرار می‌گیرد که قابل قبول نیست اینگونه رفتارها موجب بی‌اعتمادی و نگرانی می‌شود.

حسینی‌ شاهرودی یادآوری کرد: در کردستان موانع و بهانه‌گیری‌هایی در فرآیند سرمایه‌گذاری وجود دارد که باید این موانع دست و پاگیر برداشته شود.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم رونق تولید شکل بگیرد باید بحث صادرات مورد توجه قرار گیرد تا زمانی که جنس داخلی مصرف نشود تولید رونق نخواهد گرفت.

وی افزود: در کشور ایران ظرفیت‌ها و دخایری وجود دارد که در سایر کشورهای موفق در بحث اقتصادی وجود ندارد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: امروز پایگاه‌های امریکا در تیررس موشک‌های ایران قرار دارد و تمام تهدیدات نظامی آنها عملیات روانی است.

وی خاطرنشان کرد: قبل از پیروزی انقلاب ایران به لحاظ توان اقتصادی، نظامی و غیره شرایط نامطلوبی داشت ولی امروز بسیاری از کشورها به نوعی احساس نیاز به ایران می‌کنند.

حسینی شاهرودی در پایان سخنانش افزود: دولت و مردم یکی هستند ولی باید هر کسی نقش خود را به درستی انجام دهد.