فرماندار ابرکوه گفت: گرامیداشت حماسه سوم خرداد فرصتی برای اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و از خود گذشتگی به نسل جدید است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد کاظمی نسب فرماندار ابرکوه در حاشیه برنامه های گرامی داشت سالروز فتح خرمشهر از توابع استان خوزستان افزود: رزمندگان فاتح در عملیات بیت المقدس دشمن بعثی عراق تا دندان مسلح را خوار و خفیف کردند.

وی با بیان اینکه پیروزی خرمشهر با استعانت خداوند و رهبری امام خمینی (ره) انجام شد، اظهارداشت: سوم خرداد، روزی با عظمت و تاریخی در تاریخ هشت سال دفاع مقدس برای ملت ایران بود که جهانیان را مات و مبهوت کرد.
رئیس شورای ایثارگران شهرستان ابرکوه با تاکید بر اینکه امنیت و سرافرازی مرهون مجاهدت و ایثار رزمندگان در دفاع مقدس است، ادامه داد: پاسداری از خون پاک شهدا، مجاهدت ایثارگران و آزادگان نظام و انقلاب با حرکت در مسیر رهبری تثبیت می شود.

کاظمی نسب خاطرنشان کرد: حماسه سوم خرداد و هشت سال دفاع مقدس اقتدار با شکوه را در جهان برای ایران اسلامی به ارمغان آورد.

وی یادآور شد: سالروز فتح خرمشهر یکی از بهترین فرصت هاست که می توان با برگزاری یادواره های شهدا و گرامیداشت حماسه سوم خرداد برای اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت، از خود گذشتگی با انتقال آن به نسل جوان، این حماسه ماندگار را به نسل امروز تبیین کرد.

غبارروبی مزار شهدا، محفل انس با قرآن و شب خاطره، بزرگداشت رحلت حضرت امام(ره) و شهدای قیام 15خرداد، مسابقات فرهنگی و ورزشی، کتابخوانی، دیدار با خانواده های شهدا و رژه موتوری از برنامه های این روز اعلام شد.