معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس ایران است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، عبید رستمی امروز در نشست تخصصی سوم خرداد سالروز ملی مقاومت ایثار و پیروزی و رسانه در استان کردستان اظهار داشت: روزی که تمام نابرابری ها علیه کشور ما بود نیروهای سپاه و ارتش دست به دست هم دادند و توانستند به 578 روز اسارت در خرمشهر پایان دهند.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان تصریح کرد: با کمترین امکانات رسانه های ما توانستند آن چیزی را که درست اتفاق افتاده بود را منعکس کنند. شانزده هزار کشته عراقی و نوزده هزار اسیر عراقی در مقابل شش هزار شهید ما نشان می دهد که نیروهای ما با چه برنامه ی دقیق و فرماندهی دقیقی در پای پس گرفتن ذره ذره خاک این سرزمین ایستادند و شهیدان ما ثابت کردند که همواره الگوی بسیار بزرگی برای ما در زندگی خواهند بود.

الله مرادی از خبرنگاران دوران دفاع مقدس در این جلسه گفت: اگر ایران نبود آن زخم هایی که بر پیکر حلبچه بوجود آمد در جهان بازتاب داده نمی شد، اگر کمک های ایران نبود شاید تعداد شهدا و مجروحین بمباران شیمیایی حلبچه به صورتی که امروزه در جهان شناخته شده بازتاب پیدا نمی کرد.

مدیر مسئول روزنامه روژان افزود: خدماتی که در قبال پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ کردستان اتفاق افتاد به نظر من یکی از اتفاق های بی نظیر در تاریخ کردستان می باشد. در کردستان فرهنگ پایداری جایگاه ویژه ای دارد.