مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: سالانه حدود 21 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در سطح استان اصفهان توزیع می نماید.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علوی در نشست شورای پژوهش شرکت گاز استان اصفهان با اشاره به توزیع سالانه حدود 21 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در استان بیان داشت: هم اکنون 99.5 درصد جمعیت استان اصفهان معادل بیش از یک میلیون و هشتصد هزار مشترک از نعمت گاز برخوردار هستند.

وی به نقش گاز طبیعی به عنوان یک سوخت پاک در کاهش انتشار کربن و همچنین کاهش مصرف سایر سوخت های فسیلی که درصد تولید  آلودگی بالایی دارند اشاره کرد و گفت: هر گونه  فعالیت در این زمینه برای ایجاد و حفظ  محیط زیست سالم لازم و ضروری است.

علوی افزود: شرکت گاز استان اصفهان، با تکیه بر کارکنان متعهد و تأمین کنندگان توانمند خویش، در زمینه ارایه خدمات مستمر و ایمن توزیع گاز طبیعی از طریق برنامه ریزی، طراحی، اجرا، بهره برداری و نگهداری شبکه ها و تأسیسات گازرسانی، جهت رفع نیاز و رفاه مشترکین خانگی، صنعتی و عمومی در سطح استان، با رعایت استانداردها و ضوابط فنی فعالیت می نماید.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان بیان داشت: این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های توزیع کننده گاز طبیعی سالانه حدود 21 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در سطح استان اصفهان توزیع می نماید وهم اکنون 99.5 درصد جمعیت استان اصفهان معادل بیش از یک میلیون و هشتصد هزار مشترک از نعمت گاز برخوردار هستند.

نعمت گازدر اصفهان

علوی گفت: شرکت گاز استان اصفهان، توانسته تاکنون نسبت به طراحی و اجرای 1111کیلومتر خط انتقال 26هزار کیلومتر شبکه گذاری، بهره مندسازی 104 شهر از مجموع 107 شهر استان، 1339 روستا از مجموع 1445 روستای مشمول، گازرسانی به 53 شهرک صنعتی شامل 8 هزار و 600 واحد صنعتی، 156 جایگاه C.N.G و راه اندازی 933 ایستگاه تقلیل فشار و حفاظت از زنگ اقدام نماید.

وی خاطر نشان ساخت: از زمان انقلاب صنعتی و چشمگیر شدن مصرف سوخت‌های فسیلی توسط انسان تا به امروز، انسان نقشی کلیدی در روند تغییرات آب و هوایی و گرمایش جهانی به واسطه انتشار گازهای گلخانه‌ای ایفا داشته و امروزه، تقریباً هر چیزی که تولید می کنیم، مصرف می کنیم یا دور می اندازیم به معنای انتشار گازهای گلخانه‌ای است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: این شرکت ضمن بررسی وضعیت موجود و میزان انتشار گازهای گلخانه ای نظیر متان و دی اکسید کربن از تاسیسات شرکت، توسعه مدیریت کربن را در دستور کار قرار داده و در قالب پروژه های تعریف شده  در حال اجرا می باشد.