رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرضا از اهدای 65 سری جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد شهرضا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، عبدالرزاق میرزایی گفت: 65 سری جهیزیه و15 فقره هدیه ازدواج در یک سال گذشته به مددجویان زیر پوشش این نهاد حمایتی در شهرضا اعطا شد.

وی افزود: برای جهیزیه نوعروسان وهدیه ازدواج به جوانان زیر پوشش کمیته امداد شهرضا 2میلیارد و 820میلیون ریال  که برای نوعروسان مبلغ ۴۰ میلیون ریال و برای دامادها ۲۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

میرزایی گفت: کلاس‌های توجیهی، نحوه مدیریت زندگی و همسرداری توسط واحد فرهنگی این نهاد برای نوعروسان برگزار می شود.

رییس کمیته امداد شهرضا اظهار داشت: هدف از ارایه این خدمات توسط کمیته امداد ترویج ازدواج آسان و کمک به ازدواج فرزندان خانواده‌های نیازمند و مددجویان است.

میرزایی خاطرنشان کرد: کمک مالی به خانواده‌های کم بضاعت، کمک به امر ازدواج فرزندان تحت پوشش در شرایط سنی مناسب، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، تهیه اقلام ضروری و اولیه زندگی از جمله رویکردهای مهم این نهاد است.

جهیزیه

وی تصریح کرد: این نهاد حمایتی درسال 98 آمادگی مشارکت با خیران و سازمان های مردم نهاد به منظور تهیه و توزیع سبدکالای غذایی را دارد.

رییس کمیته امداد شهرضا گفت: مردم نیکوکار برای کمک به تامین جهیزیه دختران نیازمند این نهاد می توانند از طریق سامانه آسان پرداخت #۰۳۱۷*۸۸۷۷*  و شماره کارت  ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۲۵۹۱  اقدام کنند.

گفتنی است؛ شهرستان شهرضا دارای 160 هزار نفر جمعیت است که سه هزار و 90 خانوار مستمری بگیر با پنج هزارو 876 نفر زیر پوشش کمیته امداد دارد.