مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به زمان ثبت نام مدارس گفت: هیچ آزمون ورودی برای دانش آموزان پایه اول وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، محمد اعتدادی در جمع اصحاب رسانه بیان کرد: ثبت نام دانش‌آموزان دوره ابتدایی از نیمه اول خرداد ماه و در متوسطه اول و دوم از نیمه اول تیرماه خواهد بوآغاز می شود.

وی گفت: سن ورود دانش آموزان به پایه اول ابتدایی 6 سال تمام و در پایه هفتم حداکثر سن 15 سال و در پایه دهم ۱۸ سال می باشد.

اعتدادی افزود: دانش‌آموزان ورودی کلاس اول ابتدایی باید ابتدا سنجش کلاس اول را انجام دهند  وسپس به پایگاه بهداشتی معرفی و پس از انجام تست‌های مورد نظر و تزریق واکسن به همراه کارت بهداشت و فرم سنجش ثبت نام قطعی در مدرسه انجام می گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان داشت: هیچ آزمون ورودی از دانش آموزان پایه اول گرفته نمی شود.

اعتدادی در ارتباط با شهریه مدارس نیز گفت: مدارس دولتی اجازه دریافت هیچ گونه وجهی در زمان ثبت ‌نام  دانش آموزان ندارند.

وی افزود: به مدیران مدارس ابلاغ شده است که هیچ وجهی به جز حق بیمه دانش‌آموزی و هزینه کتب درسی از خانواده‌ها دریافت نشود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان یادآور شد: پرداخت نکردن شهریه فقط مربوط به مدارس دولتی است و مدارس استعدادهای درخشان، هیئت‌ امنایی، شاهد و غیرانتفاعی خارج از این مساله هستند ومطابق مقررات و ضوابط خاص زیر نظر اداره کل آموزش و پرورش شهریه دریافت می‌کنند.

اعتدادی تصریح کرد: والدین در صورت اجبار به پرداخت وجه هنگام ثبت‌نام به اداره کل آموزش و پرورش گزارش دهند و اطمینان داشته باشند که به طور موردی با هر مدرسه برخورد قانونی خواهد شد.

وی افزود: والدین می‌توانند برای اطلاع از شهریه مصوب هر مدرسه به آدرس اینترنتی  www.mosharekatha.ir مراجعه و هرگونه مغایرت را به اداره کل آموزش و پرورش گزارش کنند.

کمبود معلم در اصفهانپ

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در حال حاضر 479 هزار و 49 نفر دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی، 208 هزار و 442 نفر در مقطع متوسطه اول و 178 هزار و 285 نفر در متوسطه دوم در حال تحصیل هستند.

کمبود ۱۶ هزار معلم در مدارس استان اصفهان

معاون برنامه‌ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال در سال تحصیلی جدید با کسری ۱۶ هزار معلم روبه‎‌‌رو شویم.

سید محمد میرپورگفت:  در سال تحصیلی جاری 13 هزار معلم در استان اصفهان کسری داشتیم که با توجه به سه هزار معلمی که امسال بازنشسته می شوند در سال تحصیلی98-97 16 هزار معلم  کسری داریم.

وی افزود: در سال تحصیلی جاری برای جبران کمبود نیروی انسانی از 5 هزار معلم بازنشسته به صورت حق‌التدریس استفاده شد، همچنین 1100 معاون و معلم بهداشت مدارس کاسته و در جای معلم قرار گرفتند.

میرپور اظهار داشت: 89 فضای آموزشی در قالب 700 کلاس درس خطر آفرین در استان اصفهان وجود دارد و 9 هزار و 486 کلاس درس نیز نیاز به تخریب و بازسازی دارند.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین گزارش اداره کل نوسازی مدارس 3 درصد مدارس در استان نیاز به استانداردسازی سیستم گرمایشی دارند.

 معاون برنامه‌ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: 33 درصد مدارس دراستان اصفهان از نظر سیستم گرمایشی استانداردسازی شده‌اند و در حال حاضر 11 هزار و 300 کلاس درس از سیستم گرمایشی استاندارد بهره‌مند هستند.