فرمانده انتظامی استان اصفهان از برخورد با 600 دستگاه خودروی سواری که در ساعات پایانی شب با دور دور کردن و کورس گذاشتن باعث سلب آسایش مردم شده بودند در عملیات ظفر 5 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی گفت: در راستای پاسخ گویی به مطالبات مردمی مبنی بر مقابله قاطعانه با رانندگان سرمست غرور که در ساعات پایانی شب اقدام به دور دور کردن و کورس گذاشتن کرده و نظم و امنیت خیابان ها را برهم می ریزند با دور دور کردن 600 خودروی سواری در عملیات ظفر 5 پلیس اصفهان برخورد شد.

وی از اعمال قانون و توقیف نزدیک به 600 دستگاه خودروی متخلف در این عملیات خبر داد و اظهار داشت: 273 دستگاه از این خودروها مربوط به شهر اصفهان و 320 دستگاه خودروی دیگر مربوط به سایر شهرستان ها هستند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه طرح عملیاتی "ظفر"5 تا پایان تابستان علاوه بر کلانشهر اصفهان در تمامی شهرستان های استان اجرا می شود اظهار داشت: پلیس اجازه نمی دهد عده ای سرمست غرور با خودروهای لوکس و گرانقیمت خود خیابان های شهر را به صحنه مسابقه اشرافی گری خود تبدیل کنند.

وی با هشدار به کسانی که مرتکب چنین رفتارهایی در سطح خیابان ها می شوند گفت: علاوه بر توقیف و اعمال قانون این گونه خودروها اگر منجر به تصادف جرحی و یا فوتی شوند برای آنها پرونده تشکیل و راننده خاطی به مرجع قضائی معرفی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ماموران پلیس بدون هیچ گونه اغماضی با رانندگان متخلف برخورد می کنند افزود: رفتار کسی که در خیابان های با محدودیت سرعت اقدام به کورس گذاشتن با سرعت بالا می کند، یک رفتار تعمدی است و عمل وی اگر منجر به تصادف فوتی یا جرحی شود با مجازات سختگیرانه ای از سوی دستگاه قضائی مواجه خواهد شد.

سردار معصوم بیگی با اشاره به حادثه تلخی که یک دستگاه خودروی سواری پورشه به دلیل کورس گذاشتن در یکی از خیابان ها به وجود آورد گفت: در این حادثه ماموران بلافاصله وارد عمل شده و در سریع ترین زمان مالک خودرو را شناسایی کرده و از طریق وی که پدر راننده متواری بود وی را بازداشت و به مرجع قضائی تحویل دادند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه اصفهان، شهر شهیدان وپایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است گفت: این گونه اقدامات از سوی عده ای بچه پولدار سرمست غرور قابل قبول نیست و پلیس اجازه نخواهد داد این افراد نظم و امنیت خیابان های شهر اصفهان را برهم بزنند.