معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا دارای دو مرحله است که مرحله اول آغاز شده و مرحله دوم در تیرماه است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا دهقانی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد به مناسبت طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا ( 27 اردیبهشت الی 15 تیر ماه ) به خبرنگاران افزود: 40 درصد شهروندان یزدی مبتلا به فشار خون هستند که از بیماری خود اطلاع ندارند.

وی اظهار داشت: این طرح در 2 مرحله اجرا می شود که مرحله نخست آن از 27 اردیبهشت تا 17 خرداد ماه ادامه دارد که اطلاع رسانی عمومی و تجهیز امکانات در این مرحله انجام می شود.

دهقانی اضافه کرد: مرحله دوم اجرای طرح تا 15 تیر ماه 98 تعیین شد که در تمام مراکز، اداره ها، کلینیک ها، بیمارستان ها و مکان های پر تردد اجرا خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار کرد: در طرح یاد شده علاوه بر افرادی بالای 30 سال، مادران باردار و بیماران کلیوی مورد غربالگری فشار خون قرار می گیرند.

وی پیش بینی کرد: در طرح یادشده 282 هزار و 16 نفر غربالگری شوند که از این تعداد 86 هزار و 466 نفر مبتلا به فشار خون بالا باشند.

دهقانی تاکید کرد: گروه های هدف می توانند برای اندازه گیری فشار خون خود به مراکز ثابت و سیار، پایگاه ها و خانه های بهداشت استان مراجعه کنند.