مدیرعامل ستاد دیه هرمزگان از جمع آوری 370 میلیون تومان کمک جهت آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در بندرعباس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، احمد مرادی نژاد گفت: در هشتمین جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در بندرعباس سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال جمع آوری شد.

 وی افزود: جمع آوری کمک‌های این خیران زمینه آزادی حداقل ۱۲ نفر از زندانیان دیه و محکومان مالی در استان فراهم می‌شود.

مدیرعامل ستاد دیه هرمزگان گفت: اکنون ۸۳ زندانی جرائم غیرعمد با بدهی ۱۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در زندان‌های هرمزگان به سر می‌برند.

مرادی نژاد افزود: این افراد به علت عدم توانایی در پرداخت دیه، محکومیت مالی، مهریه و نفقه در زندان هستند.

وی افزود: تا پایان ماه مبارک رمضان هفت جشن گلریزان دیگر نیز در شهرستان‌های بندرلنگه، بندرعباس، بستک، حاجی آباد، رودان، جزیره کیش و شهر فین برگزار می‌شود.

قائم مقام ستاد دیه کشور نیز در این مراسم گفت: اکنون در ایران، هشت هزارو ۶۴۲ زندانی جرایم غیرعمد چشم انتظار یاری خیران اند.

علی مهربان افزود: ستاد دیه کشور در ماه مبارک رمضان امسال برگزاری ۳۰۰ جشن گلریزان را در استان‌ها برنامه ریزی کرده است که با کمک خیران زمینه آزادی زندانیان بیشتری فراهم شود.

وی گفت: پارسال با یاری خیران و ارائه تسهیلات بانکی هفت هزارو ۹۳۲ زندانی جرایم غیرعمد با بدهی پانزده هزارو ۹۷۷ میلیارد ریال از زندان‌های کشور آزاد شدند.

قائم مقام ستاد دیه کشور افزود: با همیاری دولت، امسال دو هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای این افراد در نظر گرفته شده است.

عزیزاله کناری فرماندار بندرعباس نیز در این مراسم گفت: انتظار می‌رود فعالان اقتصادی و مدیران صنایع بزرگ در هرمزگان به کمک زندانیان نیازمند و خانواده‌های آنان بشتابند و در این امر خداپسندانه شرکت کنند.